Ekrem İmamoğlu'na suikast ihbarı: Sekiz kişilerdi, hepsi silahlılardı, acil yardım edin!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için bir suikast ihbarı daha yapıldı.

Ekrem İmamoğlu'na suikast ihbarı: Sekiz kişilerdi, hepsi silahlılardı, acil yardım edin!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatı aldıkları suikast ihbarı üzerine bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptı. İmamoğlu'nun avukatı, müvekkilinin can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek derhal korunmasını gerektiğini ifade etti.

2 Kasım 2022 tarihinde ismi ve TC kimlik numarası belli olan bir kişi İBB Beyaz Masa hattını aradı.

İhbarda, “Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin önünde adamlar var. Ellerinde Ekrem İmamoğlu başkanımızın fotoğrafları var. Aralarında konuşuyorlardı. Ekrem başkanımızın evine ve İBB binasına gideceklerini belirttiler. 155’i aradım ama ulaşamadım. Sonra aklıma bu numara geldi. 8 kişilerdi. Hepsi silahlılardı. Acil yardım edin. Kamera görüntülerinde gözüküyor. Hastanenin yanındaki eczacı abla da bu duruma şahit. Arnavutköy polisi ile irtibata geçebilirseniz beni arasınlar” dedi.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, bu ihbar üzerine Ekrem İmamoğlu’nun avukatı savcılığa dilekçe verdi.

"Bu ihbar müvekkili kasten öldürmenin icra hareketlerine başlandığını göstermektedir"

İmamoğlu'nun avukatının verdiği dilekçede şu ifadeler kullanıldı;

"Bu ihbar müvekkili kasten öldürme suçuna ilişkin icra hareketlerine başlandığını göstermektedir. İhbara ilişkin ses kaydı şikayetimiz ekinde mevcuttur. İhbara ilişkin araştırma yapılarak gerekli önlemler derhal alınmalıdır. Müvekkilin, İBB başkanı olması ve günlük programlarının önceden belirlenmesi göz önüne alındığında bu tehditler için hızlıca tedbir alınmalıdır. Müvekkilin kasten öldürülmesi için plan yapıldığı ve bu planı gerçekleştirmek için girişimlerin olma ihtimali oldukça yüksektir. İhbarı yapan şahsın ifadesi alınarak bu hususlar araştırılmalı, şüpheliler tespit edilmelidir."

Savcılık ise Asayiş Büro’ya talimat vererek söz konusu olayın araştırılmasını istedi.