Elon Musk'tan flaş öneri! Twitter'a 'genel af' mı geliyor?

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, platformla ilgili dikkat çeken bir öneride bulundu. Askıya alınan hesaplar için "genel af" talep eden Musk'ın bu hamlesi, Twitter'ın günlük aktif kullanıcı sayısının rekor kırmasının ardından gelmesi dikkat çekti.

Elon Musk'tan flaş öneri! Twitter'a 'genel af' mı geliyor?

ABD'li milyarder Elon Musk, Twitter'ı satın almasının ardından yaptığı politika değişiklikleriyle dünyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Musk son olarak "Yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan" hesapların platforma geri dönmesine izin verilmesini önerdi.

Bu hesapların tümü muhtemelen Musk'ın askıya alınan hesaplar için affı kapsamında olacak ve sonuç olarak muhtemelen platforma geri dönecek.

"Özgürlük cuması"

NTV'nin aktardığı bilgiye göre; Elon Musk, "Özgürlük Cuması" dediği projenin bir parçası olarak bir dizi tartışmalı hesabın tekrar çevrimiçi olmasına izin verdi.

Donald Trump, Kathy Griffin ve daha fazlasının hesaplarındaki yasakları geri aldı ve Twitter'ın sorunlu tweet'lerin görünürlüğünü sınırlayarak iletişim özgürlüğüne değil, ifade özgürlüğüne odaklanan bir politikayı destekleyeceğini söyledi.

Kullanıcı sayısı rekor kırmıştı

Twitter'ın haftalık aktif kullanıcı sayısına dair bir grafiği şahsi hesabından paylaşan Musk, sosyal medya platformuna geçen hafta günlük 1,6 milyon aktif kullanıcı eklendiğini belirtti.