Eser Yenenler için bardağı taşıran son damla oldu: Çok kırıcı anlar yaşadım

Ünlü oyuncu ve sunucu Eser Yenenler, fazla kilolarından kurtulmak için harekete geçti. Diyete başlayan Yenenler, düzenli diyet ve egzersiz programına başladı.

Google Haberlere Abone ol

2019 yılında Berfu Yenenler ile nikah masasına oturan ve aynı sene oğlu Kuzey'i kucağına alan oyuncu Eser Yenenler, kilo vermeye karar verdiğini açıkladı.

YouTube kanalından "Ailenizin şişmanı zayıflıyor" başlığıyla bir video yayınlayan Yenenler, 90 gün sürecek düzenli diyet ve spor programına başladığını ifade etti.

Eser Yenenler, yayınladığı videoda, "Bu kilo işini kapatıyorum. Çok önceden alınmış bir kararla hayırlısıyla kilo derdinden kurtuluyoruz. Spor hocamızla anlaştık, diyetimiz de belli. Çocuk büyüdü, evlendik, evimiz güzel oldu, stres bitti. Artık konsantre bir şekilde bu işi halledeceğimiz döneme geldik" şeklinde konuştu.

"Düğünümde hayatımdaki en şişman halimdeydim" diyen Yenenler, "Şu an bile ondan daha zayıfım ama şu an bile kilom çok... Diyetimin ilk haftası bitti. Başlangıç kilom 137.9... Hedefimiz 110 kilo olmak. 1 Temmuz'da diyete başladım, 1 Ekim'de bitecek. Daha sonra hedef iki haneli kilolara düşmek" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde oturmaya çalışırken koltuğu kırdığını dile getiren Eser Yenenler, "Kilo vermek zorundayım çünkü çok kırıcı anlar yaşıyorum. 'Kırıcı' derken gerçek anlamda kırıcı... Oturmaya çalışırken koltuğu kırdım" dedi.

"Eşim bu kez diyette bana çok destek oluyor. Kuzey ile yürüyüş yapıyoruz. Artık zayıflamamız lazım. Bu kilo meselesiyle en çok eşim uğraşıyor çünkü ben yıllarca 'şişman' linci yemeye alıştım ama benimle birlikte o da linç yiyor."

"Herkese 'şişko' diyor, artık alınmaya başladım" diyen Eser Yenenler, diyete girmeye karar verme anını da "Bütün yorumlar gerçekten çok kırıcı olmaya başladı son dönemde. Kilo vermek isteme sebebimi söyleyeyim. Kuzey doğduğunda; Berfu, otururken kucağıma verdi. Ben de Kuzey kucağımdayken kalkmaya çalışırken belim burkuldu. Zaten fıtığım da var. İşte bu adama kilo verdirir" sözleriyle anlattı.

Geçtiğimiz günlerde aldığı kilolarla gündeme gelen Çağatay Ulusoy'un kendisine benzetildiğini söyleyen sunucu, “Şişman mizahının odağındaki Eser, zayıflıyor artık. Çağatay Ulusoy kilo almış da bana benzemiş de... Bu güzel bir şey. Ülkede bir Çağatay Ulusoy boşluğu var. O ben olurum, heyecanlıyım" dedi.

"Televizyonda terlemekten de çok sıkıldım. Bunun gerçek anlamda tamamen değişmesini istiyorum" şeklinde konuşan Eser Yenenler bir haftada 3 kilo vererek, 137'den 134 kiloya düştüğünü de ifade etti.