Yüzünü görenler inanamadı

Estetik yaptıran genç kızın ailesinin verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu. Genç kızın yüzü adeta dikdörtgene dönerken aile üyelerini bakışlarındaki şaşkınlık genç kız tarafından kaydedildi.

Google Haberlere Abone ol

Avustralyalı bir genç kızın yüzüne yaptırdığı uygulama sonrası ortaya çıkan görüntü izleyenleri şaşkına çevirdi. Estetik operasyonlar sonrası istenen görüntüye ulaşamayıp yüzlerde tuhaf görüntülerle karşılaşmak sıkça karşılaşılan bir durum.

19 yaşındaki Avustralyalı genç kadın Sofia Marroquin yüzüne hatlarını belirginleştirmek için bir enjeksiyon uygulaması yaptırdı. Kybella adı verilen bu uygulama ameliyatsız bir dolgu işlemi ve çene çevresindeki fazla yağlardan kurtulup daha belirgin bir yüze kavuşmak için yapılıyor.

Yüzü dikdörtgen oldu

Bu operasyonu yaptırdıktan sonra yüzü ve çenesi kare haline gelen genç kadın TikTok'tan yaptığı paylaşımla herkesi şoke etti. TikTok'ta yayınladığı videosunda "Yüzüme bir şeyler yaptırdım ve bundan kimsenin haberi yok, şimdi gidip yeni halimi aileme göstereceğim" diyen Sofia aldığı tepkileri de videosunda paylaşmayı ihmal etmedi.

Yeni yüzüyle annesinin karşısına çıkan Sophia bu anları takipçilerine gönderdi. Annesi kızını görünce büyük bir şok yaşadı. Eliyle ağzını kapatıp ne diyeceğini bilemeyen annenin ağzından sadece kızının ismi olan "Sophia" kelimesi çıktı. Babası ise kızını görünce "Aman tanrım!" diye bağırarak gözlerine inanamadı.

En yakın arkadaşı Sophia'ya korkulu gözlerle bakarak çığlık attı. Kardeşi ise kapıdan girer girmez kardeşini görünce şoka girip evden kaçarak kendisini dışarı attı. Ailesinin tepkilerini kaydeden Sophia daha sonra yeni bir video daha çekerek yüzünün neden bu hale geldiğini merak eden takipçilerinin sorularını cevapladı.

Genç kızın yüzünün kare haline gelmesinin sebebi operasyon sonrası oluşan şişlikler. Sophia yüzüne dokunduğunda hiçbir şey hissedemediğini, şişliklerin kısa zamanda ineceğini umduğunu söyledi. TikTok'ta Sophia'nın yüzü için yorum yapan kullanıcılar genç kadını ünlü çizgi film kahramanları Şrek ve Buzz Lightyear'a benzetti.