Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Hata değil, bunlar planlı eylem

Türkiye Futbol Federasyonu'nda gerçekleşen toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz sert ifadeler kullandı.

Mustafa Cengiz: Hata değil, bunlar planlı eylem

Türkiye Futbol Federasyonu'nda katıldığı toplantının ardından konuşan Başkan Cengiz, "Bu düzeni kuranlar rahmani değil, şeytani. Bunlar hata değil, planlı bir eylem gibi görünüyor" açıklamasını yaptı.

Sarı-kırmızılı camia Ankaragücü yenilgisi sonrası hakem ve VAR kararlarına isyan ederken, Başkan Cengiz, bugün Şampiyonlar Ligi formatı için gittiği TFF ile olan toplantıda Nihat Özdemir ile de ayrıca görüştü.

Yaklaşık 1 saat içeride kalan Mustafa Cengiz'in Özdemir ile dünkü karşılaşmayı konuştuğu ve hakemlerden şikayetçi olduğu öğrenildi. Haksızlığa uğradıklarını savunan ve bu durumdan rahatsız olduklarını ifade eden Cengiz, daha sonra TFF Riva Tesisleri'nden ayrıldı.

"Kaygılarımızı ilettik"

Görüşmeyle ilgili bilgiler veren Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı;

"Bu düzeni kuranlar rahmani değil, şeytani. Her takım aleyhine hatalar yapılıyor ama Galatasaray aleyhine malum çevreler tarafından düzgün ve düzenli şekilde yapılıyor. Bunlar hata değil, planlı bir eylem gibi görünüyor. Bu böyle sürerse camia olarak tepkiler vereceğimizi söyledik. Endişelerimizi ve kaygılarımı ilettik. Eğer kaos çıkarmak isteyenler olursa, onlarla kavga etmesini de çok iyi biliriz ama, biz yarışın düzgün, dostça ve mertçe bir şekilde devam etmesini diliyoruz. Bunu dile getirdik."