Galatasaray, o yoruma dava açıyor!

Galatasaray, oyuncuları Mbaye Diagne için "Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu" ifadelerini kullanan A Spor yorumcusuna dava açacağını duyurdu.

Galatasaray, o yoruma dava açıyor!

Galatasaray'ın forveti Mbaye Diagne için "Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu. Adam çok şey değil, cahil" ifadelerini kullanan A Spor yorumcusu Emre Bol'a dava açcağını duyurdu. 

Rize deplasmanında attığı üç golle Galatasaray'a galibiyeti getiren Senegalli Mbaye Diagne, A Spor'da ırkçı söylemlerin hedefi oldu. Bol, Diagne'nin maçtaki performansına dair "Bunlar cahil çocuklar ya, bu Senegal'de kim bilir bu okudu okumadı bilmiyoruz. Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu. Adam çok şey değil, cahil, onlara biraz iyi yaklaşmak lazım, düzgün yaklaşmak lazım" ifadelerini kullandı.

Irkçılık ve hakaret
A Spor yorumcusunun ırkçı ifadelerine Galatasaray'dan tepki geldi. Galatasaray, resmi internet sitesinden 'Irkçı söylemde bulunan şahıs hakkında' başlığıyla şu açıklamayı yaptı:

"Emre Bol isimli şahıs, A Spor’da yayınlanan 'Sabah Sporu' adlı programda, profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne hakkında asla kabul edilemeyecek, ırkçılık ve hakaret niteliğinde sözler sarf etmiştir. Eleştiri kavramından uzak ve ahlaktan yoksun sözleri nedeniyle bu şahıs hakkında gerekli tüm hukuki işlemler ivedilikle başlatılacaktır. Seviyesiz yorumlarıyla Türk spor basınını kirleten ve bir insanlık suçu olan ırkçı söylemleriyle ülkemizin uluslararası imajına da büyük zarar veren bu şahsa tüm spor camiasının da gerekli tepkiyi vermesini bekliyoruz."