Ambulans bulamadılar! Korona virüsten ölen annelerinin cesedini böyle taşıdılar!

Hindistan’da korona virüsten ölen annelerini motosiklette aralarına sıkıştırarak eve götüren oğul ve damat yürek burktu.

Google Haberlere Abone ol

Yaklaşık 1,4 milyar nüfusa sahip olan Hindistan, koronavirüsü hat safhada yaşamaya devam eden Hindistan’da ortaya çıkan bu görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu.

Koronavirüs salgının yeni merkez üssü olan ve 200 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği Hindistan’da ölen annelerine ambulans bulamadığı için motosiklette aralarına sıkıştırarak eve götüren oğul ve damat yürekleri sızlattı.

Ambulans bile bulunamayınca...

Ülkede hastanelerde artık yer olmadığı gibi ölüleri taşımaya ambulans bile bulunamıyor.

Şiddetli solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye kaldırılan ancak tıbbi yetersizlik nedeniyle tedavi göremeyen kadının cansız bedeni ambulans da bulunamayınca motosiklette taşındı.

50’li yaşlarında olduğu tahmin edilen kadın, oğluyla damadı arasında sıkıştırılıp dik durması sağlanarak 15 kilometre ötedeki köylerine taşındı. Bu an, Amerikan Bilim Adamları Federasyonu’nda görev yapan epidemiyolog Dr. Eric Feigl-Ding tarafından Twitter’da paylaşıldı.

”Daha yeni başlıyor”

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın küresel Covid-19 koordinatörü Gayle Smith, Hindistan’ın virüsle savaşının daha yeni başladığını söyledi ve ekledi: Hindistan hala Covid savaşının ‘ön ucunda.’ Bu henüz zirveye ulaşmadı.