Murat Kelkitlioğlu

Murat Kelkitlioğlu

Hukuk bürosuna keleş mermisi

Bazı konular vardır, gündemin yoğunluğundan dolayı gözden kaçar. Bu öyle bir konu ki, öyle bakıp geçilecek, gözden kaçacak, aman ne var bunda denecek gibi değil.

Hatırlarsınız, İstinaf Mahkemesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’, ‘kamu görevlisine alenen hakaret etmek’, ‘Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret etmek’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak’, ‘Halkı din ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçlarından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararını onayladı.

Buraya kadar sorun yok!

Rezalet, skandal bundan sonra başlıyor.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Bülent Orakoğlu köşesinde, bu konuyla ilgili öyle bir bilgi paylaştı ki, tüyler ürpertici…

Bakın Orakoğlu ne diyor:

“Ufacık duruşma salonunda şehitlerimiz ve ülkemiz adına müdahil olarak duruşmalara katılan Avukat Cem Kaya ve Hukuk Bürosu elemanları bir köşede sıkışık bir vaziyette duruşmayı izlemeye çalışırken Kafatancıoğlu’nun arkasında CHP Grup Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları, avukatlar, baro yetkilileri, ABD, İngiltere, Fransa Büyükelçileri etten bir duvar örerek mahkeme heyetini etkilemeye çalışıyorlardı. Cem Kaya’ya göre mahkeme başkanı yargılamanın salahiyeti için bu şer güçlere hiçbir prim vermedi. Cem Kaya ve Hukuk Bürosu şehitlerimiz ve devletimiz adına müdahil olduğu için hukuk bürolarına kapalı bir zarf içinde keleş mermisi gönderildi. Terör örgütleri tarafından telefon açılarak isimsiz mektuplarla eşi ve çoluk çocuğu tehdit edildi. 4 yaşındaki çocuğunu bile tehdit ettiler. (DHKP/C) CHP’nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya 3 büyük ülke büyükelçilerinin gelmesi hayra alamet bir konu değil”.

Kaftancıoğlu yargılanıyor, davada müdahil olan avukatlar, ailesi de dahil olmak üzere keleş mermisi ile tehdit ediliyor.

Sözü çok fazla uzatmayacağım, savcıları göreve çağırıyorum…

*******************************************************************

Koronalı Avrupa’ya bakar mısın?

Avrupa Birliği, aldığı kararla 14 ülkeye seyahat yasağını kaldırdı. Bu ülkelerin arasında Türkiye yok.

Şaşırdık mı?

Hayır!

Niye mi?

Çünkü konu Türkiye olunca çifte standart hep gündemde…

Tablo o kadar net ki, yorum yapmaya bile gerek yok…

Buyurun rakamlara!

Almanya: Vaka sayısı 196.324, ölü sayısı: 9.061

İtalya: Vaka sayısı: 240.760, ölü sayısı: 34.788

İspanya: Vaka sayısı: 296.738, ölü sayısı: 28.363

Fransa: Vaka sayısı: 169.719, ölü sayısı: 29.861

Türkiye: Vaka sayısı: 201.098, ölü sayısı: 5.150

Rakamlar yalan söylemez… 

Diğer Yazıları