Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi! "Merak etme Kılıçdaroğlu..."

Hiranur Vakfı'nda 6 yaşındaki kız çocuğunun 29 yaşındaki kişiyle evlendirilerek cinsel istismara uğramasıyla ilgili Adalet Bakanlığı'na yürüyüp orada "İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız?" açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, daha sonra Twitter hesabından "Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor" ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi! "Merak etme Kılıçdaroğlu..."

Son dakika: 6 yaşındaki küçük çocuğun evlendirilerek cinsel istismara uğramasının yankıları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün, istismar skandalı sonrası milletvekilleriyle Adalet Bakanlığı'na yürümüştü. Bakanlık önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "İki yıldır bu meseleyi biliyoruz diyorlar. İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız? Sistematik bir tecavüz var ve iki yıldır bunu biliyorsunuz. Gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede" demişti.

Kılıçdaroğlu'ndan operasyon çağrısı

Ardından Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan CHP lideri, "Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor" ifadelerini kullandı.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi

Kılıçdaroğlu'nun çağrısının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt geldi. Twitter'dan bir paylaşımda bulunan Soylu, CHP liderini "Bukelamun Kılıçdaroğlu" sözleriyle hedef aldı.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Bukalemun Kılıçdaroğlu; Türk Polisi'ne her fırsatta hakaret et/ettir, Türk Polisi'ne devletin tüm güvenlik güçlerine uyuşturucu iftirası at/attır, şehit katilleriyle, FETÖ ve HDPKK ile aynı safta dur, ardından "Yiğit Polis göreve" de...

"Merak etme Kılıçdaroğlu..."

Merak etme Kılıçdaroğlu, Türk Polisi, katilleri de, devlet-millet düşmanlarını da, teröristler ile el ele tutuşanları da, ikiyüzlüleri de iyi bilir...