Instagram yeni özelliğini duyurdu! IGTV artık yok!

Instagram yeni özelliğini duyurdu. Gün geçtikçe kendini geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam eden Instagram yeni bir haberle karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre IGTV ve normal akışta yer alan videolar, 'Instagram Video' adı altında birleştirildi.

Instagram yeni özelliğini duyurdu! IGTV artık yok!

Hayatımızın çoğunu sosyal medyaya ve bu sosyal medya uygulamalarından da en çok Whatsapp'tan sonra Instagrama ayırıyoruz. Öyle ki İnstagramın kendine kattığı yeni özellikler sayesinde bu platformu kullanmak daha da cezbedici hale geliyor. Reels, IGTV gibi özellikleri ile video ekleme veya oluşturma özellikleri sunan Instagram yeni bir karar aldı. Alınan karara göreIGTV ve normal akışta yer alan videolar, Instagram Video adı altında birleştirildi.

Instagram Video sekmesi, kullanıcıların profilinde, Reels ikonunun hemen yanında sergileniyor. Bu değişiklikle birlikte, insanlar yeni ve geliştirilmiş bir video arayüzüne erişebilecek. Şirket ayrıca videolar için kırpma, filtreler, kişiler ve konum etiketleme ile insanların video oluşturmayı daha sorunsuz hale getirmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekleyecek.

Facebook sözcüsünden açıklama geldi

Alexandru Voica adlı Facebook sözcüsü, Instagram’a gelen yeni video özelliğini Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. Voica’nın ifadelerinde şunlar yer alıyor: “Bugünden itibaren IGTV ve akıştaki videoları tek bir formatta birleştiriyoruz: Instagram Video! Ayrıca, insanların yeni video içeriğini keşfetmesini kolaylaştırmak için, bu birleşik video formatının yaşayacağı profilinize yeni bir Video sekmesi sunuyoruz.”

Kullanıcılar instagramda vaktinin yarısını video izleyerek geçiriyor

Kullanıcıların Instagram’da geçirdiği vaktin yarısı, yapılan araştırmalara göre video izleyerek tamamlanıyor. Bugün kullanıma açılan yeni video özelliği de şirketin artık bu alana daha fazla yatırım yapacağına işaret ediyor.

Instagram seçilmiş kişiler özelliğini denemeye başladı

Bu yeni özelliğin yanı sıra Instagram, yakın zamanda Yakın Arkadaşlar için “Seçilmiş Kişiler” adlı yeni bir yaklaşımı test etmeye başladı. Bu işlev, Yakın Arkadaşlar özelliğinin yeniden isimlendirilmiş hali olarak şu anda Brezilya’da test ediliyor. Bu liste kullanıcılarının bazı gönderilerde işaretini kaldırabilmeniz dışında, Yakın Arkadaşlar listesine benzer şekilde çalışacak. Özellik şu şekilde kullanılabiliyor:

Instagram Hikayeler sekmesini açın. Bir fotoğraf ya da video yükleyin. Paylaş butonuna tıklayın.

Hikayenizi görmesini istediğiniz tüm profilleri görmek için “Seçilen Kişiler”i işaretleyin. Profilleri seçerek veya işaretlerini kaldırarak Hikayenizi kimlerin görebileceğini değiştirin. Listeniz yeniden düzenlenene kadar değişmeden kalacaktır.

Kaynak: Gerçek Gündem