Instagram'da sizi stalklayan kişiyi böyle bulabilirsiniz

Artık herkesin hayatının gerçeği olan instagram'da sizi gizlice takip eden yani 'stalk'layan kişilerin kim olduğunu öğrenmenin çok kolay bir yolu var.

Google Haberlere Abone ol

Sosyal medyada en çok kullanılan paylaşım programlarından instagram'da eğer hesabınız gizli modda değilse bağlantıda olmadığınız kullanıcılar tarafından da paylaşımlarınız görüntülenebiliyor.

İnternet jargonunda stalk denilen bu işlem, tanınmayan bir kullanıcı adıyla açılan hesapların sizin profilinizde gezmesine olanak sağlıyor.

Peki sizi takip eden stalker'ın kim olduğunu nasıl bulabilirsiniz?

Herkesin merak ettiği bu gizemli kullanıcıların kim olduğunu tespit etmenin çok basit bir yolu var. Eğer sizi stalklayan hesabın kullanıcı adını Instagram'a giril yap kısmına yazar ve 'şifreyi unuttum' butonunu kullanırsanız, Instagram size şifre değiştirme linkinin nereye gönderileceğini soruyor. Bu yolla açılan hesabın hangi mail ya da telefon numarası üzerinden açıldığını görebiliyorsunuz.

Eğer o bilgilerden telefon numarası ya da mail sizin telefonunuzda da kayıtlı ise, basit bir yöntemle stalkerınızı bulmanız mümkün.