Ekmeği bahane etti, başörtülü eczane çalışanına saldırdı

İstanbul Küçükçekmece’de, yemek almaya giden başörtülü eczane çalışanı, tanımadığı bir kadının şişeli saldırısına uğradı. Ekmeği düşürdüğü bahanesiyle saldırdığını iddia eden kadın, eczacının başörtüsünü çıkardığı anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Kaynak: İHA

Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’nde yaşanan olayda, eczanede çalışan Rabia Yılmaz isimli kadın, öğle yemeğ almak için dışarıya çıktı. Yemek alıp eczaneye döndüğü sırada ekmeği yere düşürdü. O sırada olayı gören Gözde B., isimli kadın ekmek düşmesi bahanesiyle Yılmaz’a hakaret ederek, saldırmaya başladı. Gözde B., ekmeği alıp Yılmaz’ın yüzüne fırlattı.
Neye uğradığını şaşıran Rabia Yılmaz, ekmeği bilerek düşürmediğini ve alacağını belirtti. Ancak gözü dönmüş kadın hakaret ve küfürlere devam etti. Yılmaz’ı darp eden Gözde B, onun başörtüsünü çıkarmaya çalıştı.

Darp raporu alan Rabia Yılmaz, karakola giderek şikayetçi oldu.

"Ekmek davası değil bu, tamamen bahane”

Hiç tanımadığı biri tarafından saldırıya uğradığını söyleyen eczane çalışanı Rabia Yılmaz, “Şöyle söyleyeyim hiç tanımadığım biri tarafından birden darp edilmeye başlandım. Ekmek bahanesiyle, ekmek yere düştü diye ki ekmeği biri aldı. Kadın bana hakaret ettiğinde ekmeği zaten arayacaktım. Kadın birden ağzıma almayacağım küfürlerle bana saldırmaya başladı. Birden üstüme yürüdü, hatta ekmeği falan da yüzüme fırlattı. Ekmek davası değil bu, tamamen bahane” diye konuştu.

"Daha önce tanımdığım biri tarafından saldırıya uğradım"

Saldırı anının anlatan Yılmaz, “Eczanede çalışıyorum, yemeği almaya gitmiştim. Tepsinin üstünde lavaşlar vardı, birden uçmaya başladı. Kadın oradan saydırmaya başladı, bana. Daha sonra karşıma geldi, ne oldu ne bitti anlamadım. Elindeki şişeyle gözümün altına vurmaya, başımı açmaya başladı. Olayın şokuyla kadına hiçbir şey diyemedim, tepkisiz kaldım. Başıma vurmaya çalıştı, kolumu falan tuttu. O sırada esnaf şaşırtıcı bir şekilde yardıma koşmadı. Eczaneden kalfam gelince, ona da tehditler etmeye başladı. ‘Ben dövmeci İbrahim’in karısıyım sizi evinizden de aldırırım’ dedi. Neden dövüyorsun dediğimde de, ‘sana ne döverim’ cevabını aldık. Hiçbir şekilde tanımıyorum, daha önce hayatımda görmedim. Durduk yere saldırdı, şikayette bulundum, darp raporumu aldım. Eşi özür diledikten sonra anneme de küfürler saydırmış” diye anlattı.

"Hala olayı hatırladığımda kötü oluyorum"
Her türlü küfür ve hakareti duyduğunu anlatan Yılmaz, “Ekmek bahane, eğer davası ekmekse, ekmeği alıp fırlatmaya nasıl vicdanı el veriyor. Üç gün geçti olayın üstünden, üç gündür kendime gelemedim. Bugün kendime gelebildim, ne yemek yiyebildim, ne uyuyabildim. Hem psikolojik şiddet hem de fiziki şiddeti gördüm. Dün serum yedim öyle kendime geldim. Hala olayın şokunu yaşıyorum. Hala görüntüleri izlediğimde ağlıyorum. Olayı duyduğumda kötü oluyorum, ağlıyorum” ifadelerini kullandı.