İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu’dan Fatih Akşener açıklaması: Gönüllü destek sağladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın tv100'de Erdoğan Aktaş'la Eşit Ağırlık programında Meral Akşener'in oğlu Fatih Akşener'in seçim çalışmalarını koordine ettiği yönündeki açıklamaları üzerine sosyal medya hesabından bu iddialara yanıt verdi. Kavuncu, Fatih Akşener’in gönüllü destek sağladığını belirterek, “Sadece dışarıdan bir bakış sağlamak amacıyla, kampanyadaki görsel iletişim çalışmalarına destek sağladı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu’dan Fatih Akşener açıklaması: Gönüllü destek sağladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu Fatih Akşener hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Kavuncu, Fatih Akşener’in, sadece 14 Mayıs seçimleri öncesi parti kampanyasının iletişim çalışmalarına gönüllü destek sağladığını belirtti. Kavuncu, partisinin seçim çalışmalarını kendisinin yürüttüğünü ifade etti.

Kavuncu, sosyal medyadan şu ifadelere yer verdi:

“Son günlerde gündeme gelen ve birtakım mihraklar tarafından çarpıtılıp, artık partimize zarar verme amacını da güttüğü anlaşılan iddialar nedeniyle bir açıklama yapmalıyım. 11 Ocak 2023 tarihinde, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından ‘Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı’ olarak atandım. Yani 14 Mayıs 2023'te gerçekleşecek seçimlere yönelik, partimizin kampanya yönetimini gerçekleştirdim.

 Ancak seçim kampanyaları hem çok geniş hem de uzmanlık gerektiren bir süreç olduğundan, Sayın Birol Aydemir'in sorumluluğunu üstlendiği ‘Veri Birimi’, Sayın Ümit Özlale'nin sorumluluğunu üstlendiği ve seçim beyannamemizle ilgilenen ‘Politika Birimi’ gibi içinde yöneticilerimizin, uzmanların ve profesyonellerin de olduğu 10 ayrı birim oluşturuldu. Ben de bu 10 ayrı birimin koordinasyonunu yürüttüm. Bütün birimler ve bunlara dair çalışmalar; tamamen şeffaf, katılımcı, açık ve karşılıklı koordinasyon çerçevesinde gerçekleştirildi.

 “BÜTÜN İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR”

Kampanyanın özellikle görsel iletişim süreci, partinin dinamiklerine daha hakim olmaları bakımından, kendileri de partili olan iç bir ekip tarafından yürütüldü.

Fatih Akşener de bu süreçte, başka birçok gönüllümüz gibi tamamen gönüllü ve sadece dışarıdan bir bakış sağlamak amacıyla, kampanyadaki görsel iletişim çalışmalarına destek sağladı. Bunun haricinde, kendisiyle ilgili medyada yer alan bütün iddialar gerçek dışıdır.

“HEPİMİZ MÜCADELEYE ODAKLANMALIYIZ”

Bugün bu açıklamayı yapma gerekliliğini duymam, seçimden önce yer aldığım birçok canlı yayında seçim kampanyasına dair son derece net ve somut açıklamalar yapmama karşın birçok yanlış algının tekrar tekrar gündeme getirilmesidir. Hiç kimse ama hiç kimse, emekle ve alın teriyle kurulan bu partinin ve onun emekçilerinin varlığından daha kıymetli değildir ve asla olmayacaktır. Bize oy veren veya vermeyen, ülkemize dair haklı endişeleri bulunan vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuz var. Türkiye'nin sorunlarını göz ardı edip, çoğu vatandaşın umurunda olmayan gündemlerde boğulmak, kamuoyunu meşgul etmek milletimize saygısızlıktır. Hepimiz bu sorumluluğun bilincinde olmalı, hür ve müstakil bir siyaset düzeni için verdiğimiz mücadeleye odaklanmalıyız."

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, tv100'ün gündemi belirleyen programı Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık'ta yaptığı açıklamada İYİ Parti lideri Meral Akşener'in oğlu Fatih Akşener ile ilgili "7-8 tane İYİ Parti poşetiyle her birinin içinde 200 bin TL var, kendi ekibine para dağıtmış. Ben bunu anlamış değilim" iddiasında bulunmuştu.

"SEÇİM KAMPANYASINI GENEL BAŞKANIN MÜHENDİS OĞLU YÖNETİYOR"

Dikbayır, "Bizim partimizin seçim kampanyasını her anlamda Fatih Akşener yönetti. Nedenini bilmiyorum. Böyle bir şey olur mu? Biz bu ülkenin refahı için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu parti kimsenin oyun alanı değil. Seçime gidiyoruz, seçim kampanyamızı genel başkanın elektrik mühendisi oğlu yönetiyor. İtiraz ettiğimiz ödemelerle alakalı. Ben bunu da yeni duydum. Seçim bitti, Fatih Akşener bana “kampanya ekibine para vermem lazım” dedi. Ben de “biz bütün çalışanlara birer maaş verelim, genel başkandan bunun onayını alırım, onlar daha fazla çalıştı, onlara iki maaş veririz, paramız var” dedim. Elden para vermenin doğru olmayacağını söyledim. Ben elden para verme yöntemini uygulamadım. Benden sonra elinde 7-8 tane İYİ Parti poşetiyle her birinin içinde 200 bin TL var, kendi ekibine para dağıtmış. Ben bunu anlamış değilim." ifadelerine yer vermişti.