Akşener'den İsveç'te Kuran-ı Kerim yakılmasına sert tepki: Vandal, şerefsiz, ahlaksız

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Şanlıurfa İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki gösterdi. Akşener, "Vandal, şerefsiz, ahlaksız! İktidar partisine düşen bu eylemin sonuçlarını İsveç hükümetinin ödemesini sağlamaktır" dedi.

Akşener'den İsveç'te Kuran-ı Kerim yakılmasına sert tepki: Vandal, şerefsiz, ahlaksız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

"O KADAR TEHDİDE RAĞMEN BU SALONU ŞEREFLENDİREBİLMEK BİR GURUR KAYNAĞI"

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye’nin o kadim devlet anlayışının yok edildiği, kerim devlet anlayışının ise tamamen ortadan kalktığı bir ucube sistemle karşı karşıya kaldık. O beraber çalıştığımız 2017, bugün karşınızda olmamı sağlayan dönemdir. 43 il gezmişim, o illerin çoğunda salon bulamadık. Kendi şehrimizde yaptığımız toplantı basıldı. Kütahya’da salon bulamadık. Yani paramızla bulamadık. Bir başka şehirde salon bulduk, salon son anda iptal edildi; biz otoparkta toplandık. O kadar baskıya, tehdide rağmen bu salonu şereflendirebilmek zaten çok büyük bir gurur kaynağı. Siz bu ülkenin kaderini değiştirenlersiniz. Bu ülkenin yarınlara umutla bakmayı sağlayanlarsınız. 

"MAYISLAR BİZİMDİR"

Bugün 1950’li hatırlamıyoruz muhteremler, bugün 14 Mayıs’ta 1946’yı hatırlıyoruz biz. Kifayetsiz danışmalarla çalışıp siyasi tarihimizi bilmeyen muhteremler bugün 73 yıl sonrayı kendiniz yaşatıyorsunuz, biz onu değiştireceğiz. Mayıslar bizimdir, yaşasın hürriyet, kahrolsun istibdat!

'İktidara düşen bu eylemin sonuçlarını İsveç hükümetinin ödemesini sağlamak'
(İsveç'te Kuran-ı Kerim'in yakılması) Vandal, şerefsiz, ahlaksız. Bugüne kadar hangi dinden olursa olsun herhangi bir kutsal kitabı yakmaya kalkışmak ve bizim kitabımızı yakmaya kalkışmak ve İsveç hükümetinin buna insan hakları çerçevesinde izin vermesini şiddetli biçimde kınıyorum. Bunu yapmaya kalkışanları şerefsiz ve ahlaksız olarak ilan ediyorum. İktidar partisine düşen bu eylemin sonuçlarını İsveç hükümetinin ödemesini sağlamaktır."