İYİ Parti'den hükümete tebrik! Uğur Poyraz KPSS skandalını değerlendirdi: Çok hızlı şekilde atılmış adımlar

tv100'de yayınlanan Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programında İYİ Parti Genel Sekreteri Avukat Uğur Poyraz, 2022-KPSS Lisans oturumuyla ilgili iddialar üzerine atılan adımları değerlendirdi. Poyraz "Bunlar zaten olması gereken ve çok hızlı şekilde atılmış adımlar. Bu konuyla ilgili de tebrik ediyoruz." dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, İYİ Parti Genel Sekreteri Avukat Uğur Poyraz, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Hukukçular Birliliği Vakfı Başkan Yardımcısı Avukat Yaşar Baş, Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

"Herhangi bir tasarrufta bulunup bulunulmayacağına dair bir açıklama gelmedi"

Tartışmalı KPSS sınavıyla ilgili Poyraz "Bir iddia var, ciddi bir iddia önce ‘araştırmalarımız devam ediyor’ dedi, son açıklaması ‘Yok öyle bir şey’. ÖSYM, muhalefetin kurumu değil, bu ülkeden bağımsız bir kurum değil, kurumun yaptığı açıklama ‘bunlar gerçeği yansıtmamaktadır’. Devamında akşam saatlerinde kararnameyle ÖSYM Başkanı görevden alındı. Bu konuyla ilgili sayın Cumhurbaşkanı Devlet Denetleme Kurulu eliyle bir araştırma başlattı ama bu sırada KPSS’ye ilişkin herhangi bir tasarrufta bulunup bulunulmayacağına dair bir açıklama gelmedi." dedi. 

"Bu konuyla ilgili de tebrik ediyoruz"

Ortaya çıkan skandal sonrası atılan adımları değerlendiren Poyraz "Bir kurum bir rezillik yapmış. Cumhurbaşkanlığı tarafından bu konuda ÖSYM Başkanı’nın görevden alınması, bu konuyla ilgili soruşturmanın başlatılması, adli ve idari birimlerin bu konuyla ilgili harekete geçmesi… Bunlar zaten olması gereken ve çok hızlı şekilde atılmış adımlar. Bu konuyla ilgili de tebrik ediyoruz. İnşallah bir an önce sonuçları ortaya çıkarırlar." değerlendirmesinde bulundu.