Korona virüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız taburcu edildi

Korona virüs (Kovid-19) şüphesiyle bir süredir hastanede gözlem altında tutulan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, taburcu edildi. Yıldız, tüm tetkiklerin negatif çıktığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Daha önce kişisel Twitter hesabında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle hastaneye yatırıldığını açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, taburcu edildi.

'Herkese teşekkür ederim'

Habertürk'ten Saliha Çolak'a konuşan Yıldız, hastanede kaldığı süre içerisinde kendisini arayan herkese teşekkür etti. Yıldız, "Tüm tetkikler negatif çıkmıştır, benimle temas halinde olan kişinin de tetkikleri negatif çıktı. Benim tetkik önlem amacıyla yapıldı" dedi.

'Toplum vicdanını rahatlatacak'

Yıldız "Af bekleyenlere bir mesajınız olacak mı?" sorusuna şu karşılığı verdi:

"8 aylık bir çalışmadan sonra AK Parti yetkilileriyle MHP yetkilileri bir araya gelerek MHP'nin hazırladığı şartlı ceza indiriminin ruhu esas alınarak infaz düzenlemesi yapılmıştır. Ülkemizin dünyanın geçirdiği bu zor günlerde infaz indirimiyle 90 bine yakın hükümlünün salıverilmesi toplum vicdanını da rahatlatacaktır."

Feti Yıldız Meclis'teki gergin oturumla ilgili olarak da milletvekillerine seslenerek, "Televizyondan izlediğim kadarıyla kanun teklifinin yasalaşması iç tüzüğün kendilerine verdiği yetkiyle engellendiği izlenimi vermektedir. Birlik ve beraberliğe gerçekten en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde siyasi çekişmeleri bir yana bırakarak el ele vermeliyiz" diye konuştu