MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den merak uyandıran paylaşım: "Bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum"

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum!" diyerek, Twitter hesabından bir dizi paylaşımlarda bulundu. Bahçeli, üzerine kayıtlı yaklaşık 6 dönümlük arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini duyurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den merak uyandıran paylaşım: "Bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üzerine kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini duyurdu.

Bahçeli şunları söyledi:

"Bizi biz yapan vatan, millet ve iman türbedarlarıdır"

Merhum Hocamız Prof.Dr. Erol Güngör diyordu ki: “Nerede evliya kabri varsa orası Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk de yok demektir.” Gönül dünyamızın yüksek mimarları, inanç hayatımızın şanlı mihmandarları bizi biz yapan vatan, millet ve iman türbedarlarıdır.

"Mazi kayıtlarımızın mana ve muhtevası değerlendirildiğinde..."

Mazi kayıtlarımızın mana ve muhtevası değerlendirildiğinde, Anadolu’yu ve Balkanları imar ve ihya eden manevi önderlerimizin Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu elden ele kahramanca taşıdıkları, kararlılıkla tebliğ ettikleri gayet net olarak anlaşılacaktır.

"Horasan Erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır"

Horasan Erenleri bekamızın kilidi, milli ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Merhum Hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın “Kolonizatör Türk Dervişleri” diye tanımladığı kutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan mukaddes yüzleri olmuşlardır.

"Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur"

Horasan, “Güneşin Doğduğu Yer, Güneş Ülkesi” diye bilinmektedir. Horasan mukadderat hazinemiz, kardeşlik ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur. Buna gerek yoktur. Kaldı ki bu makul değildir.

"Alevi de bizim sünni de bizimdir"

Alevi de bizim, Sünni de bizimdir. Hepsi birden Türk milletinin asil ve eşit mensuplarıdır. Türk ve Müslüman olmak güzelliklerin en güzelidir. Hem nimet, hem bereket, hem de varoluşumuzun ziynetidir.

"Hacıbektaş'ta üstüme kayıtlı arsayı Horasan Erenleri Federasyonu'na hibe ediyorum"

Milli birlik ve kardeşliğimiz adına almış olduğum bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum. Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum. Mezkur federasyon yönetimiyle Mersin Mitingimiz öncesinde yaptığım bir görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle de paylaştım.

Anadolu’nun Türklükle ve İslamla müşerref olmasını sağlayan hikmet ve hidayet ehli Allah dostlarını, Ehli Beyt’in aziz büyüklerini, ezcümle muhterem ceddimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.