Okullar bugün tatile girdi, kimler karne alamayacak?

Okullarda uzaktan eğitimle geçen birinci yarıyıl tamamlanıyor. 18 milyon öğrenci için üç haftalık tatili başlıyor. Peki kimler karne alacak? Tatil ne zaman bitecek?

Okullar bugün tatile girdi, kimler karne alamayacak?

Uzaktan eğitimle geçen birinci yarıyıl bugün sona eriyor. 18 milyon öğrenci üç haftalık tatile giriyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri karnelerini dijital ortamda alacak. Lise öğrencileri ise ilk dönem karne almayacak.

İlkokul ve ortaokullarda karne notlarını ders etkinliklerine katılım belirleyecek. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin karneleri dijital ortamda erişime açılacak.

Liselere ilk dönem karne yok

Lise öğrencilerinin ise birinci döneme ilişkin sınavları, salgının seyri göz önünde bulundurularak 15 Şubat'tan sonra yapılacak. Birinci döneme ilişkin karne notları, sınavların tamamlanmasından sonra verileceği için lise öğrencilerine karne dağıtılmayacak.

Bu sene yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil de eklendi. Böylece öğrenciler üç hafta tatil yapacak.

15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlatılması hedefleniyor

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Okullarda ikinci dönemin başında yüz yüze eğitime geçilmesi planlanıyor. Ancak kararı salgının seyri ve ortaya çıkan tablo belirleyecek.