Otomotiv devi yeni logosunu tanıttı! Guinness Dünya Rekoru kırdı

Güney Koreli otomotiv devi yeni logosunu merak uyandıran bir etkinlikle dünyaya tanıttı. Şirketin tanıtım gösterisinin Guinness Dünya Rekoru kırdığı ifade edildi.

Kaynak: tv100

Güney Koreli otomotiv üreticisi Kia, yeni yılda logosunda değişikliğe gitti. Yılın ilk haftası bitmeden şirketin yeni logosu, merak uyandıran bir etkinlik ile dünyaya tanıtıldı. Kore'nin Incheon kentinde havalanan 303 drone, senkronize bir biçimde havai fişek fırlatarak Kia'nın yeni logosunu gökyüzünde izleyenlere gösterdi.

Yeni logosunu Güney Kore'nin Incheon kentinde Guinness Dünya Rekorları arasına giren bir etkinlik ile tanıtan Kia, marka sloganı olarak da "ilham veren hareket" sözlerini seçti.

Kia'nın Başkanı ve CEO'su Ho Sung Song, "Yeni logomuz, değişim ve inovasyonda bir ikon olma iddiamızı temsil ediyor. Otomotiv endüstrisi çok hızlı değişimleri tecrübe ediyor.

Kia da bu değişimlere uyum sağlıyor ve ona göre şekilleniyor. Yeni logomuz mobilite ihtiyaçları evrim geçirirken müşterilerimize ilham verme isteğimizi temsil ediyor" ifadelerini kullandı.

Güney Kore’nin Incheon kentinde son derece görkemli bir gösteri ile logosunu lanse eden şirket, ayrıca söz konusu gösteri ile bir Guinness Dünya Rekoru da kırdı.