Seni Çok Bekledim dizisinin yıldızı Türkü Turan'dan bomba üreme açıklaması!

Özcan Deniz ve İrem Helvacıoğlu'nun oynadığı Seni Çok Bekledim dizisinin yıldız ismi Türkü Turan'ın üremeyle ilgili söylediği sözler gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

Star TV'de yayınlanan Seni Çok Bekledim dizisinde Zahide ile Meryem karakterlerini canlandıran 35 yaşındaki oyuncu Türkü Turan, Posta'dan Bekir Saçar'a konuştu. Başarılı oyuncu hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Efsane Veli Bar’ın sahibi Veli Bey’in kızı olmayıp, ünlülerle tanışmasaydın, yine oyuncu olur muydun?
Bilmiyorum öyle bir Türkü nasıl olurdu? Neyi sonradan öğrendim, neyin zaten içindeymişim... Onu ayırmak çok zor.

‘Seni Çok Bekledim’ dizisinin dördüncü bölümünde öldün, başka bir karakterle diziye geri döndün. Bu nasıl oldu?
Aslında Zahide karakteri küçük bir roldü ve ölümüyle hikaye başlıyordu fakat yazıp oynandıkça hepimiz çok sevdik ve planladığımızdan iki bölüm fazla yaşattık. Meryem ve Zahide’nin tıpatıp benzer olmaları zaten hikayenin temel taşlarından biriydi.

Aynı diziye farklı bir karakterle dönmek bir risk değil miydi?
Böyle bir kaygı yaşamadım çünkü zaten izleyicinin Meryem’e önce kızıp, sonradan seveceğini tahmin ediyordum. Zahide, melek gibi nahif bir kadındı. Meryem ise asi ve sert. Aksine, bir hikayenin içinde iki farklı duygu yaratan iki ayrı rolü oynamak, beni inanılmaz mutlu etti.

Yönetmen olma hayalin vardı, sevenlerin seni ne zaman o koltukta görecek?

Benim bir sürü hayalim var. Kendi filmimi yazmak, çekmek, roman yazmak, müzik yapmak… Zaman zaman bazıları ağır basıyor, sonra değişiyor. Ama dönüp dolaşıp hep aynı şeylerin etrafında merak duygum kabarıyor. Hangisini önce yapacağımı ya da yapıp yapamayacağımı kestiremiyorum. Hayat, hangisini önce yapmama izin verirse oradan başlıyorum..

Akbank Caz Festivali’nde Emir Ersoy ile sahneye çıktın. İleride profesyonel olarak şarkı söyleme hayalin var mı?

Evet, pandemide müzisyen arkadaşım Samet Evci ile bir şarkı yaptık. Şimdilik kenarda paylaşılmak üzere heyecanla bekliyor. İkincisi için çalışıyoruz. Tamamen keyif almak için yaptığımız bir şeydi. Bir noktada paylaşacağız elbette.

Yaşadığın dünyadan memnun musun? Elinde olsa neleri değiştirirsin?

Memnun biriyle uzun zamandır karşılaşmadım ve ben de memnun değilim. Elimde olsa, genel geçer kabul görmüş neredeyse her şeyi değiştiririm. Bir insanın ömrünün, en enerjik ve heyecanlı yıllarının, okul gibi kurallara sıkışmış bir kurumda geçmemesi için bir sistem oluştururdum. ‘Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi’ndeki empati silahından herkeste olmasını isterdim. Ve dünya iyileşene kadar insan üremesini bir müddet durdururdum.