Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, köpekçi çete size geri adım attırmasın…

Madem Kocaeli Valisi dedik, Kocaeli’nde yaşanan dünkü olayı hatırlatarak başlayalım:

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde sürü halindeki başıboş sokak köpekleri dün bir yavru köpeği ve bir kediyi parçalayarak öldürdü. Vatandaşlar ise çeteleşmiş sokak köpekleri yüzünden sokağa çıkamadıklarından dert yanıyor.

Bu konuda hassas olduğunu bildiğimiz Kocaeli Valisi Seddar Yavuz geçen hafta belediyelere çağrı yaparak üç yıl içinde köpek barınakları kurulmasını istedi. Vali Yavuz Bu haliyle hayvanlara da eziyet oluyor. Aç kalıyor hayvanlar. Bakın dünyanın hiçbir yerinde 'sokak köpeği' diye bir kavram yok, sadece bizde var. Köpekler çeteleşiyor, grup halinde vahşileşiyor ve saldırganlaşıyor. Ben İngiltere’de eğitim gördüm. İngiltere’de sahipsiz gezen köpek görmedim. Bu sağlıklı bir durum değil” diyerek yasada da mevcut olan bir hususu belirtince kıyamet kopardı sahte hayvanseverler.

Çünkü Vali Seddar Yavuz saldırganlığı devam eden, bakımevlerinde kaldıkları süre içinde tehlike arzeden ve iyileşme ihtimali bulunmayan bir hastalığı olan köpeklerin bakımevi veterineri tarafından verilecek karar uyarınca uyutulması gerektiğini söylemişti.

Beklendiği üzere malum ruh hastası mizantroplar Kocaeli Valisi’ne öfke kustular.

Kimileri de sokak köpekleri tehlikesine dikkat çekenleri ırkçılıkla, kadın cinayetleriyle aynı kefeye koyacak kadar zıvanadan çıktılar.

Şaşırmıyorum, çünkü “Osmanlı İmparatorluğu, Padişah’ın İstanbul’daki sokak köpeklerini Hayırsız Ada’ya atması yüzünden yıkıldı” diyecek kadar tarihi yeniden yazmayı(!) başaran bu kafayı yemişlerin patetik halleri hakikaten klinik düzeyi çoktan geçti.

Benim idolüm Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çılgın starlarından biri olan, korkusuz ve şahane kadın Yıldız Tilbe.

Lafını esirgemiyor:

"Köpekler insanları yiyor. Daha ne olmasını bekliyorsunuz?"

Açıklaması Türkiye için şu anda küçük ama insanlık için büyük bir adım olan Sayın Vali’ye buradan çağrım var:

“Mama lobilerinden beslenen, hayvanseverlik adı altında köpeklerin sırtından para kazanan dolandırıcıların, soytarıların yaygarasına prim vermeyin.”

Aşağıdaki RESMİ VERİLER bir gerçeği ruh hastası köpekperestler dâhil herkesin suratına çarpıyor:

Her yıl 450 bine yakın insan; çoluk-çocuk, yaşlı genç köpekler tarafından ısırılıp kuduz aşısı oluyor.

Bu demek ki günde 1200 vatandaşımız başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğruyor ve ısırılıyor.

Bu saldırılar sonucu 54 insanımız, çoğunluğu çocuklar ve yaşlılar olmak üzere başıboş sokak köpekleri tarafından öldürüldü.

Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, köpekçi çete size geri adım attırmasın… - Resim : 1

Bu korkunç tablonun bir de maddi yanı var.

Her yıl köpekler tarafından ısırılan insanlara yapılan 4 milyon doz kuduz aşısının devlete maliyeti 872 milyon lira.

Başıboş köpeklerin yaydığı zoonotik hastalıklara dikkat çeken Prof. Dr. Oytun Erbaş, Doğu'da her beş kişiden birinde, yani nüfusun yüzde yirmisinde KİST HİDATİK hastalığının olduğunu söyledi.

Kist Hidatik ölümcül bir hastalık ve köpeklerden ve köpek dışkılarından bulaşıyor.

Şu anda 2 binden fazla insan Kist Hidatik hastalığından mustarip ve ölümcül dediğim gibi. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen belirti vermesi 5-10 yıl sürdüğü için şu anki sayıyı on binlerle ifade edebiliriz.

SON OLARAK;

Geçtiğimiz iki üç hafta içinde biri 71, diğeri 85 yaşında iki kadın başıboş sokak köpekleri tarafından parçalanarak öldürüldü.

Mardin'in Ortaköy Mahallesi'nde sokakta oyun oynayan 7 yaşındaki Bilal Çağlar adlı çocuğa köpek saldırdı. Çocuk ağır yaralı.

Hatay Defne’de 4 mahalle, çevredeki çiftlik hayvanlarına saldıran ve yakalandıktan sonra ölen bir köpekte kuduz tespit edilmesi nedeniyle karantina altına alındı.

Samsun Bafra’da sokak köpekleri yeni doğmuş 12 buzağı ve bir kuzuyu parçaladı. Çiftçi perişan.

Edirne’de oturduğu apartmanın önüne çıkan 75 yaşındaki Zehra Oluçay'a sahipsiz köpekler saldırdı. Köpeklerden kaçmaya çalışırken yere düşen yaşlı kadın, kafasını apartmanın merdivenlerine vurdu.

Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, köpekçi çete size geri adım attırmasın… - Resim : 2

İstanbul Beylikdüzü'nde Pitbull saldırısına uğrayan ve bacağına tam 28 dikiş atılan Cem Mert Özer, olaydan sonra yürüyemez hale geldi. Özer, Köpeğin gırtlağına saldırmaya çalıştığını, ölümden döndüğünü söyledi.

Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, köpekçi çete size geri adım attırmasın… - Resim : 3

Bursa'da çocuğuyla sokakta yürürken başıboş köpek sürüsünün saldırısına uğrayan Mesut Karagözoğlu ölümden döndü. Çenesi kırılan ve kulağına 30 dikiş atılan 46 yaşındaki adam, plastik cerrahide ameliyata alınacak 1,5 ay pipet ile beslenecek.

Sayın Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, köpekçi çete size geri adım attırmasın… - Resim : 4

Yine başıboş köpek faciası! Kayseri Melikgazi'de besicilik yapan Bahri Daşdemir'in banka kredisi ile aldığı 30 kuzu, bölgedeki başıboş köpekler tarafından telef edildi. Ama yeter ki köpekler sokaklarda özgür olsun, kuzu zaten hayvandan sayılmıyor!

Bu tablo mevcudun inanın ki onda biri bile değil.

Evet, Türkiye’de “hayvanseverlik” adı altında para cukka.

Sokak köpeklerine mama diye para toplayan ve kendine “Köpek velisi” diyen mi ararsın, dolandırıcı çıkan “hayvan derneği” yöneticileri mi…

Birde şöyleleri var, köpeklere hem kendileri zarar veriyorlar, kafalarını ve ayaklarını yaralayarak, hem de onlara zehirli mama verip kusturuyorlar. Sonra da hayvanlar orada can çekişirken videolarını çekip onların üzerlerinden bağış topluyorlar.

Bir başka tür “hayvan dostu” adı altındaki köpekler üzerinden istismar yapan türden yaratıklar. Devletin sahiplendiği barınağa yerleştirdikleri cins veya normal hayvanlarını fotoğraflarını kendi platformlarında paylaşıp bu hayvanlar üzerinden bağış topluyor. Sonra topladıkları paralarla bir “hayvan çiftliği” kuruyor ve bu köpekleri oraya koyarak her ay o kendini “hayvansever” sanan salaklardan 1200 lira civarında maaş gibi para alıyorlar.

Evet, bir grup akıl hastası ve manyak, mama mafyası, dolandırıcı ülkeyi hayvanseverlik adı altında esir almış durumda.

Çok ciddi bir tehlikeden bahsediyoruz.