Fuat Uğur

Fuat Uğur

fugur1864@gmail.com

Son Yazıları

CHP'nin yeni filminin konusu ne olacak?

CHP’nin sabık Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçiminden önce “Suriyelileri 2 yıl içinde ülkelerine göndereceğiz” diyerek seçmenlerini avutuyordu. CHP’liler ise çarşıda sokakta, ekranda ve Meclis’te ağızlarından köpükler saçarak mülteci-sığınmacı düşmanlığında Ümit Özdağ ile yarışıyordu.

Şimdi Kılıçdaroğlu yok.

Yazının Devamı

Onları çıldırtan Arapça tabela değil!

CHP ve İyi Partili adayların başkan seçildiği Nevşehir, Kilis ve Bursa’dan sonra Bolu’da da ARAPÇA TABELALAR kaldırılmış.

Bu “iş” in aslında Arap ülkelerinden gelen turistlerin ayağını kesmek için atılmış bir adım olduğu açık.

Yazının Devamı

Yabancı okullar ve BEYİN GÖÇÜ

Dr. Ahmet Koyuncu bir psikiyatr.

Adını duymamış olabilirsiniz ama yazılarını okudukça, konuşmalarını dinledikçe insanı şaşırtan ve bilgi derinliğiyle etkileyen, uluslararası dergilerdeki makaleleriyle, yayınlarıyla kabul görmüş bir bilim insanı. Aynı zamanda ünlü uluslararası bilimsel dergilerde de hakem olarak görev yapıyor. O dergilere Türkiye’deki öğretim üyeleri tarafından gönderilen makalelerin bilimsel değeriyle ilgili raporlar yazıyor.  Yayınlanmış 8 kitabı var. Politik olarak AK Parti karşıtı olsa da milli bir duruşa sahip. Kendisini değeri bilinmemiş yazar anlamına gelen Underrated diye nitelendirilenlerin sayısı hayli çok.

Yazının Devamı

Bayram bitti, artık Mehmet Şimşek rüzgârı esecek!

Seçim öncesi kabinede hayli gergin bir süreç yaşandı.

Bunu içeriden aldığım bilgilerle yazıyorum.

Yazının Devamı

İsrail’le ticaret ve “Jet gibi açıklama”

Önce ne olup bittiğine ve görünen kısma bakalım.

 7 Ekim 2023 tarihinde HAMAS İsrail’e saldırdı ve kıyamet koptu. İsrail bekleneni yaptı ve kapsamlı saldırılarla yüzde 99’u sivil, kadın ve çocuklar olmak üzere 35 bin masum insanı katlederek Gazze’de taş taş üstünde bırakmadı.

Yazının Devamı

Hareketlenen İran ve İsrail aparatları

Seçim sonrasında çok enteresan gelişmeler yaşanıyor. Aslında seçim öncesinde mayalandırılmış oluşumlar aniden harekete geçirildi.

“Hamas bir terör örgütüdür” diyen CHP’nin ve Genel Başkanı Özgür Özel’in “Ben erken seçim istemiyorum, erken seçime halk karar verir” demesinden sonra “halk biziz” demeye soyunan FETÖ, MOSSAD ve PKK köpeklerine İsrail ve İran’ın aparatları da eklendi.

Yazının Devamı

Kim bu AK Parti’deki NEO-LİBERALLER?

Mehmet Uçum Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili. Bir anlamda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hukuki ve siyasi konulardaki fiili sözcülerinden biri. Birkaç yıldır Mehmet Uçum’un yaptığı açıklamaların, Cumhurbaşkanı’nın onayından geçmiş, onun iradesini yansıtan sözler olduğunu artık bilmeyen kalmadı.

Van’da mazbata abukluğuna yol açan kripto hukuki madrabazlıklar üzerine aportta bekleyen PKK ve onun legal görünümlü “siyasal” uzantılarının başlattıkları sokak çatışmalarının diğer şehirlere de yayılması üzerine Mehmet Uçum 3 Nisan günü bir açıklama yaptı ve bunu X’te paylaştı.

Yazının Devamı

Beştepe, bir sorunumuz var…

Bu başlığı, istikameti Ay olan Apollo 13 uzay aracıyla yola çıktıktan sonra ölümcül sorunlarla baş başa kalan astronotlardan Jim Lovell’ın “Houston bir sorunumuz var” diyerek NASA uzay merkezine seslenişinden ilham alarak attım.

Apollo 13 astronotları son derece dramatik bir mücadele örneği sergiledikten sonra Dünya’ya dönmeyi başardı.

Yazının Devamı

Şimşek’i çılgına çeviren kamu bankası Genel Müdürü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim sonrası toplanan MYK’da yaptığı konuşma neredeyse tam metin medyaya “sızdırıldı” diyeceğim ama adeta servis edildi. Bu konuşmayı uzun uzun yazmayacağım. Sadece şu kısmını alıntılamak istedim:

“Nerede bir EKSİK, HATA, KASIT veya İHANET varsa, üzerine gitmek boynumuzun borcudur. Diğer türlü, Allah korusun, daha büyük felaketlerin, daha sarsıcı kayıpların yaşanmasına mâni olamayız.”

Yazının Devamı

Erdoğan balkon konuşmasında neden çok rahattı?

Böyle kallavi ve sert bir seçim yenilgisinin ardından doğrusu Cumhurbaşkanı’ndan bir açıklama bekliyordum ama bunun seçim zaferlerinden alışıldığı üzere balkon hitabeti olabileceğine ihtimal vermemiştim.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan demokrasiyi ve seçmen iradesini öne çıkaran müthiş bir konuşma yaptı.

Yazının Devamı

YRP heyeti o parayı istedi mi?

Şimdi pek çok kişi ortaya çıkıp şöyle laflar ediyor:

“Yeniden Refah Partisi öyle harcamalar yapıyor ki seçim kampanyası için. İBB’den ve Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan destek aldıklarına dair şüphelerimiz var.”

Yazının Devamı

PKK’nın saldırıları ülkemiz için bir işaret

Önce Belçika’da başladılar, ardından Almanya’ya sıçrattılar ve son olarak Hannover’deki Türkiye Konsolosluğu’na saldırdılar.  Türkleri yalnız yakaladıkları yerde kıstırıp kıyasıya dövdüler, işyerlerini yakıp araçlarını ters çevirdiler. Belçika ve Alman polisi ise yalnızca seyretmekle yetindi. Ha bu arada NATO için onay verdiğimiz İsveç’i de unutmadılar.

Biz bu görüntülere yabancı değiliz.

Yazının Devamı

FETÖ TV’lerindeki konuşmalarını da hatırlamıyor

Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan çok tatsız ve nahoş olayları önceki hafta epey tartıştık. Trabzon seyircisinin sahaya inmesiyle başlayan kargaşa, Allah’tan daha fazla vahim sonuçlar doğurmadı, kıl payı felaketin eşiğinden dönüldü.

Takımlar arasında spor sayfalarındaki ifadesiyle “Ezeli rekabet” olabilir ama bu rekabet Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında birileri tarafından adeta düşmanlığa dönüştürülmüş durumda. Bu durumdan iki tarafın seyircileri de etkileniyor haliyle.

Yazının Devamı

Hükümet, FETÖ’cülere karşı savunmasız bırakmamalı

FETÖ 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunduktan sonra ülkede olağanüstü hâl ilân edildi malum.

Gerçi daha o gece yargıda isimleri saptanmış 4000’e yakın FETÖ’cü hâkim ve savcı tasfiye edildiyse de TSK’da, Emniyet’te ve çeşitli kamu kurumlarında asıl kapsamlı tasfiyeler Olağanüstü Hâl Yasası kapsamında çıkarılan kanunlarla mümkün oldu.

Yazının Devamı

Özgür amcanız darbe için hazır, sizi bekliyor…

"Gecenin 3'ünde telefon çalsın darbe oluyor desinler, ama gençler yapıyor desinler, ben o darbeye teslim olurum."

Tüm partilerin; AK Partisi, CHP’si, MHP’si, İyi Partisi dâhil hepsinin, 40 yaş üzerindeki siyasetçileri gidecekse o darbeye razıymış.

Yazının Devamı