Korona virüse yakalanan Muhittin Böcek'ten yeni haber

Korona virüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 9 gündür yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. Solunum cihazına bağlı olarak tedavisi devam eden Muhittin Böcek'in sağlık durumuna dair belediyeden bir açıklama yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, başkan Muhittin Böcek’in durumunun anlık olarak takip edildiği ve 9 gündür aralıksız yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak tedavisinin sürdüğü kamuoyuyla paylaşıldı.

Açıklamada son 24 saat içerisinde Muhittin Böcek son durumunda olumsuz bir gidişata rastlanmadığı bildirilirken tedavisinin bir süre daha her türlü imkan kullanılarak sürdürüleceği kamuoyu ile paylaşıldı.

Muhittin Böcek’in durumunun henüz iyileşti denemeyecek durumda olmasına rağmen olumsuz bir gidişat da yaşanmadığı aktarıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Doktorlarından alınan bilgilere göre, Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in son 24 saatlik sağlık durumunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz. #TürkiyeSeninleMuhittinBöcek” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada da Muhittin Böcek’in en son yapılan koronavirüs testlerinin(PCR) de negatif çıktığı kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Makineye bağlı şu anda, o anlamda takipleri devam ediyor. Çok kısa bir zamanda olmasa da yavaş yavaş iyileşecek. İnşallah iyileşip sevdiklerine kavuşur, dualarımız onunla” şeklinde konuşmuştu.