Turizmin başkenti Antalya'da yakıcı sıcaklar etkili oluyor! Vatandaşlar çareyi denizlere koşmakta buldu

Turizmin başkenti Antalya'da etkili olan yakıcı sıcaklar Haziran ayının ilk haftalarından kendisini göstermeye başladı. Termometrelerin 43 dereceyi gördüğü kentte sıcaklardan bunalan vatandaşlar çareyi deniz ve havuzlara koşmakta buldu.

Turizmin başkenti Antalya'da yakıcı sıcaklar etkili oluyor! Vatandaşlar çareyi denizlere koşmakta buldu

Turizm kenti Antalya'da termometreler 43 dereceye kadar çıktı. Kavurucu sıcaklar ile başı beleya giren vatandaşlar çareyi deniz ve havuzlara koşmakta buldu. Sıcak havadan dolayı cadde ve sokaklar boşalırken, sahillere akın eden kent sakinleri bol bol denize girdi, yakıcı güneşten korunmak için şemsiyelerini açtı.

HERKES SAHİLLERE AKIN ETTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün için yüksek sıcaklık uyarısında bulunduğu Antalya, deyim yerindeyse yanıyor. Termometreler kentte 43 dereceyi gösterirken, nem oranıysa yüzde 30 ila 40 bandında seyretti. Sıcaktan bunalan kent sakinleri ile tatilciler ise sahillere akın etti. Sahile yürüyerek giden birçok vatandaş, kışın yağmurlu havada açtıkları şemsiyeleri bu sefer güneşten korunmak için açtı.

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde ise yerli ve yabancı tatilci yoğunluğu yaşandı. Sahilde bol bol denize girip serinleyenlerin yanı sıra güneşlenenlerin olduğu gözlendi. Bazı vatandaşlar ise sadece ağaç gölgelerinde yakıcı güneşten korunmaya çalıştı. Normal zamanlarda vatandaşların fotoğraf çekinmek için yarıştığı Konyaaltı Sahili'ni kuşbakışı gören seyir terasının ise boşaldığı görüldü.

 

Turizmin başkenti Antalya'da yakıcı sıcaklar etkili oluyor! Vatandaşlar çareyi denizlere koşmakta buldu - Resim : 1