Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler...

Yaşlanmanın doğal belirtilerinden olan kırışıklıklar birçok insanı estetiksel olarak rahatsız edebiliyor. Yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklardan kurtulmak için estetik operasyonlara ihtiyaç duyuluyor. cerrahi uzmanları hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilecek yüz gençleştirme estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler...

Yüzde kırışıklık devrine son!

Yaşlandıkça, yerçekimi, çevresel etkilere maruz kalma, genetiğimiz, yaşımız ve yaşam tarzımız birleşerek cildimizin ve yüzümüzdeki yağın aşağıya doğru kaymasına neden olur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen yüz gençleştirme estetiği hakkında önemli bilgiler verdi.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 1Yüz germe ameliyatı sarkma, deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulmanın güvenli ve güvenilir bir yoludur. Yüz germe ve boyun germe, alt yüz ve boyun bölgesine daha genç, dinç ve estetik bir görünüm kazandırır. Tam ve uyumlu bir yüz gençleştirme için genellikle göz kapağı ameliyatı ve kaş kaldırma ile kombine edilir. Daha az yüz yaşlanması ve cilt gevşekliği olan daha genç bireyler için, mini yüz germe, izsiz, daha kısa iyileşme süresi ile mükemmel estetik sonuçlar sağlayabilen daha az invaziv bir cerrahi seçenektir.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 2Estetik cerrahınız, hedeflenen başarıyı yakalamak için cilt kalitenizi, saç çizginizi, saç şeklinizi ve kemik yapınızı değerlendirerek sizin için en uygun yaklaşımı belirleyecektir. Yılların yüz ve boyun germe deneyimine sahip deneyimli ve alanında uzman bir estetik cerrah seçmeniz bu açıdan çok önemlidir.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 3İşlem hakkında bilmeniz gerekenler

Estetik cerrahınız, sarkık yüz ve boyun cildini yeniden şekillendirmek için kulak ve kafa derisi çevresinde göze çarpmayan yani mümkün olduğunca gizlenebilen minik kesiler yapar. Boyun bölgesi ek çalışma gerektiriyorsa çene altında da küçük bir kesi yapılabilir. Dikiş ve zımba kombinasyonu kullanılır ve ameliyattan sonra bir ila iki gün boyunca kontrol altında kalmanız gerekebilir.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 4İstenen estetik işleminin kapsamına bağlı olarak, tam donanımlı bir hastanede prosedür hafif genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında üç ila altı saat arasında sürebilir. Genellikle ameliyatın olduğu gün eve gidilebilir. Hastalar pansumanların değiştirilmesi ve/veya çıkarılması için ameliyattan yaklaşık 48 saat sonra kontrole gelirler.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 5İyileşme sırasında neler beklenebilir?

İlk yedi ila on dört gün boyunca şişlik ve morluk yaşanabilir. Bununla birlikte, rahatsızlık minimaldir ve ilaçla kolayca kontrol edilir. Dikişler yedi gün içinde alınır ve hastaların çoğu ilk ya da üç hafta içinde iş ve sosyal aktivitelerine geri döner.

Yüzde kırışıklık devrine son! Bu cerrahi müdahale ile yüzdeki deri fazlalığı ve kırışıklıklardan kurtulacaksınız! İşte, bu işlem hakkında bilmeniz gerekenler... - Resim : 6Nihai sonuçlar, genellikle altı aya kadar devam eden iyileşme ile altı ila sekiz hafta içinde belirgin hale gelir. Yüzünüzün ve boynunuzun orta ve alt kısmı daha pürüzsüz, daha genç ve doğal bir şekle sahip hale gelecektir. Sağladığı doğal görünümle hasta memnuniyeti en yüksek estetik cerrahi operasyonları arasında yer alır.