2020’de erken seçim olur mu?

Alıcısı var diye sürekli pompalandı.

Yıl bitti, şimdi 2020’de olur mu spekülasyonu başladı. Aynı kabuslar geri döndü.

Evet; siyasi kulisler her zamanki gibi hareketli. Ancak bu konular da iddialar artık gerçekten kabak tadı verdi.

Bugünlerde ise ortada dolaştırılan daha da ötesi ilgi çekme amaçlı ortalığı karıştıran cümleler genelde şöyle döndürülüyor;

‘2023’de planlı seçimlerin yerine bu yıl erken seçimlerin yapılacağı konuşuluyor. Erken seçim olacak mı? Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ı parti kuramadan hazırlıksız yakalamak için erken seçim yapılacak, ayrıca ekonomi ve sistem iflasa gidiyor, gerginliğin aşılması lazım. Zaten seçimlerin 2020 sonbaharda olacağı bekleniyor"

Hadi buyrun;

Ve işin gerçeğine gelelim; Ayağı yere basan gerçekler üzerinden gidelim.

Eğer çok sıradışı birşey olmazsa,bence bu yıl gündeme bile gelmez. Burada belirleyici ana iki isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli.

Bu iki önemli ismin defalarca yaptığı açıklamalarına bakıldığında seçimler zamanında olacak. O nedenle önce bu iki isme bakmak lazım. İkisinden biri öncelikle olmazsa ve istemezse olmaz. Ayrıca Cumhurbaşkanı görev süresinden neden 3 yıl yesin ki. Artı çok önemli
iç ve dış gelişmelerin de ortasındayız. Muhalefet de hemen bir seçimi pek istemiyor gibi.

Yine de siz bakmayın şu zaman bu zaman olacak diyenlere sadece bu yıl için kısacası çok zor diyebiliriz.

Fakat 2021 ve sonrasını görmek şu an imkansız. Bu dönemler için olur ya da olmaz diye konuşanlar da inanın sallıyor. 2021-2023 arasını görmek mümkün değil. O alanlarda her siyasi seçim opsiyonu mümkün.

Bakalım göreceğiz.

Sağlıcakla kalın...