AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki: “Buyurun er meydanına aday olun!”

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına tepki göstererek, “Madem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkta karşılığı yoktur, buyurun er meydanına aday olun” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki: “Buyurun er meydanına aday olun!”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş TBMM Genel Kurulu’nda "2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi" hakkında AK Parti Grubu adına konuştu.

"Buyurun er meydanına aday olun"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına tepki gösteren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Madem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkta karşılığı yoktur, buyurun er meydanına aday olun. Zaten Kılıçdaroğlu'nun konuşması bir bütçe görüşmesi konuşması değildi, adaylık konuşmasıydı” dedi.

Kurtulmuş, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın meclisi fesih etme yetkisinden bahsetti, ancak 6'lı masanın anayasa teklifinde Cumhurbaşkanı'nın Meclisi fesih etme yetkisi olduğunu unutmuş.

Millete faizle ilgili yanlış bilgi paylaşmayın. 2002'de bütçedeki faiz oranı 43.2 idi. 2023 bütçesinde bu oran 11.3'tür. Hileli seçimleri bizim lügatımızda bulunmamaktadır. Biz halkın helal oylarla meclise geliriz Bundan başka yol bilmeyiz.

"Türkiye, 9 çeyrek üst üste büyüyerek bir rekor kırmıştır"

Kategorik olarak "Kürt düşmanı" lafını kabul etmiyoruz. Bu ülkenin Kürt vatandaşları birinci sınıf vatandaşlarıdır. 85 milyon vatandaştan hiçbir farkları yoktur. Biz insanları etnik kimliklerine göre değerlendirmiyoruz. Salgın dönemi sonrası ülkelerin farklı ekonomi politikaları ve önümüzdeki dönemin önemli bir sorunu olacak olan ekonomik durgunluk, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi olacaktır. Vatandaşımızın alım gücünü desteklemek için çalışıyoruz. Bu yıl da 530 milyar lira ile enerji sübvansiyonları sürdürüyoruz. Türkiye 9 çeyrek üst üste büyüyerek bir rekor kırmıştır."