Altılı Masa'nın adayını Kandil belirleyecek demiştim

Değerli okuyucular, değerli dostlar; çıktığım TV programlarında ve yazılarımda sade bir dil kullanırım. Akademik, entelektüel cümleler kurmam. Halkın dili ile konuşurum; kısa, öz ve sade. İzleyicilerin bir kısmı çok sever beni, kendinden biri gibi görür; bir kısmı da çok yerer, beni oraya layık görmez. Fakat herkes bilir ki net, objektif ve inandığımı konuşurum.

Yaklaşık yedi, sekiz ay önce çıktığım bir TV programında Altılı Masa’nın adayını Kandil belirleyecek demiştim.

Bunun üzerine birilerini rahatsız etmiş olacağım ki gazeteci-yazarlardan biri sözümü manşete taşımış, benimle ilgili araştırmalar yapmış, işimi gücümü, memleketimi, yerimi yurdumu görsellerle yazısına taşımış, elinden geldiği kadar yermeye çalışmış, ama Allah var, memleketteki sevenlerimizin, destekleyenlerimizin çoğunluğunu görüp teveccühleri de yazmış.

Elbette o zaman söylediğimde muhalif olanlar ateş püskürmüş, iktidarı destekleyen, “her  şeyin en iyisini ben bilirim” diyen bir kesim abartılı bulmuş, halktan ise ciddi destek görmüştüm. Almanya‘da, Fransa’da bu sözlerim sosyal medya platformlarında binlerce kişi tarafından paylaşılmıştı.

Şimdi tekrar söylüyorum, sözlerimin arkasındayım; Altılı Masa’nın adayını PKK’nın siyasi uzantısı, Kandil’in sözcüsü HDP belirledi!

Açık açık Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak görmek istediklerini dile getirdiler.

Mansur Yavaş Bey’i geçmişteki ülkücü kimliğinden dolayı desteklemediklerini açık açık söylediler.

Sonuç, ülkenin cumhurbaşkanının seçilmesi için kilit parti HDP oldu. HDP’nin inisiyatifine bırakıldı.

HDP ne yapacak, HDP’liler kime oy verecek diye ağzımızı açıp bakar olduk.

Evet, yanlış okumadınız; PKK’nın siyasi uzantısı, Kandil’in sözcüsü, açık açık PKK propagandası yapan, özerklik isteyen, vatanı bölmek isteyen HDP, cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde ve seçilmesinde kilit parti oldu!

HDPKK’nın ve FETÖ’nün maddi manevi finansörü, destekçisi ABD’dir, biliyoruz.

Şimdiden pazarlıklar başladı.

HDP diyor ki, Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’den Türk askeri çekilsin.

HDP diyor ki, Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın.

HDP diyor ki, terörist başı Apo üzerindeki tecrit kaldırılsın.

HDP diyor ki, “Özerklik istiyoruz.”

İşte bu seçimlerde buna dikkat edeceğiz.

HDP neredeyse biz karşısında olacağız!

İşin HDP, Kandil boyutunu yazdım.

Bir de asrın felaketi yaşandı ve 11 ilimiz yıkıldı!

Bu 11 ili bir sene içinde inşa edecek tek lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bu da işin ekonomik ve sosyolojik boyutu.

Hem millî güvenliğimiz, vatanın bölünmez bütünlüğü tehdit altındayken hem de yıkılmış illerimiz inşa edilecekken, ekonomimizin en kısa zaman da toparlanması gerekirken oylarımız Kandil’in adayına değil, Anadolu’nun adayına olacaktır.

Bir paragraf da İYİ Parti yetkililerine açacağım.

Masa’dan kalktınız, geri oturmayacaktınız.

Şu anda Kandil’in sözcüsü HDP ile aynı Masa’dasınız, bu cümle size yeter. Size başka sözüm yok. İnşallah en kısa zamanda o Masa’dan kalkar, HDP’nin, Kandil’in, ABD’nin, NATO’nun, İsveç’in, Fransa’nın olmadığı Masa’ya gelirsiniz. Sizi bekliyoruz. Hâlâ geç kalmış değilsiniz, kapımız açık…

Son olarak medyada muhalif yüzlerin, kalemlerin çok sık yer bulduğunu görüyoruz. Bunu demokrasi açısından olumlu buluyorum. Bir gün iktidar olurlarsa aynı anlayışı ve hoş görüyü bizlere de göstermelerini temenni ediyorum.

Muhalefet şu an da derbi maçlarda favori gösterilen takım gibi. Fakat favori gösterilip maçı kaybeden takım olacağını şimdiden söylüyorum.

Bakalım, Mevla neyler neylerse güzel eyler.

Son sözüm değişmez;

Allah vatana, millete zeval vermesin.

Vesselam…