Doğan Çağlar

Doğan Çağlar

dogan.caglarbjk@gmail.com

Son Yazıları

Sayın Meral Akşener, Devlet Bahçeli’ye güvenin

Değerli dostlar, değerli okuyucular uzun süredir yazılar yazıyorum, tespitlerde bulunuyorum. Çok az yanıldım, tespitlerimin çoğunda haklı çıktım. Akıl süzgecinden geçirmediğim, analiz etmediğim hiçbir iddiada bulunmadım.

Malumunuz üzere son seçim sürecinden önce başlamak üzere uzun zamandır Sayın Meral Akşener’in Cumhur İttifakı saflarına katılması gerektiğini savunuyorum.

Yazının Devamı

Devlet Bahçeli sevgisi sınırları aştı

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazım Sayın Devlet Bahçeli üzerine.

Diyeceksiniz ki haftalardır gündemin MHP ve Sayın Bahçeli, neden bu kadar gündeminde?

Yazının Devamı

Celal Adan adamdır

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazımda TV programlarında da sık sık dile getirdiğim, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’deki bazı şahısların provokasyonlarından bahsedeceğim.

Değerli dostlar, bildiğiniz üzere ben HDP’yi bir siyasi parti değil, Türkiye’yi bölmeye çalışan, Türkiyeleşememiş, terör sözcüsü, terörün siyasi uzantısı olarak görüyorum.

Yazının Devamı

Sayın Devlet Bahçeli “One minute” dedi

Değerli dostlar, değerli okuyucular, sözlerime Filistin’de şehit olan mücahitlere rahmet okuyarak başlıyorum. Bildiğiniz üzere katil, soykırımcı, Siyonist İsrail ordusu, katil lideri Netanyahu, iş birlikçisi Biden, Gazze’de son olarak bir hastaneyi bombalayarak çocukları, kadınları, mazlumları şehit etti!

Gazze’de soykırım yapıyorlar!

Yazının Devamı

Beşiktaş Başkanı'na troller üzerinden hakaret...

Değerli dostlar, değerli okuyucular, malum son üç haftadır yazılarım şanlı Beşiktaş Kulübü ve değerli, şerefli, büyük Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi üzerine.

Değerli okuyucular, bu konuya neden bu kadar ehemmiyet verdiğimi ve üzerine gittiğimi anlatayım.

Yazının Devamı

Kimse Beşiktaş Başkanı’na parmak sallayamaz

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bugünlerde topyekûn bir insanı harcamanın sanatını bize göstermeye çalışan insanları ibretle izliyoruz.

Aynı zamanda, bir kurum ya da kuruluş borç batağında iken kaçıp, o kurumu birileri düzlüğe çıkardıktan sonra iştahı kabarıp, ortaya çıkan menfaatperestleri de ibretle izliyoruz.

Yazının Devamı

Beşiktaş sizi özledi Sayın Devlet Bahçeli Bey’im

Değerli dostlar, değerli okuyucular, son günlerde Türkiye’nin gündeminde iki konu var.

Birincisi CHP, diğeri ise Beşiktaş!

Yazının Devamı

Bozkurt Hakan Fidan

Değerli dostlar, değerli okuyucular, Dışişleri Bakanı’mız Sayın Hakan Fidan, uzun zamandır dünyanın gündeminde.

MİT Müsteşarlığı’ndan sonra Dışişleri Bakanlığı görevini de başarı ile yürüten Sayın Hakan Fidan dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Yazının Devamı

Hatay sevdamız

Değerli dostlar, değerli okuyucular, sık sık yazılarımda belirttiğim üzere insanlar beni iki yönümle tanırlar.

Ben fanatik Beşiktaşlı ve Hatay sevdalısıyım.

Yazının Devamı

Devlet Bahçeli büyük adamdır Sayın Meral Akşener

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazımda İYİ Parti’ye çekilen operasyonu anlatacağım.

Evet, değerli okuyucular, operasyon sözünü iddialı bulduğunuzu biliyorum, fakat İYİ Parti’ye aylardır operasyon çekilmeye çalışılıyor, şantaj yapılıyor.

Yazının Devamı

Muhalefete göre Tayyip Erdoğan fedaileri

Değerli dostlar, değerli okuyucular seçim geçti, CHP karıştı.Kemal Kılıçdaroğlu muhalifleri kaybedilen seçimin müsebbibi olarak Kemal Kılıçdaroğlu ‘na faturayı kestiler. Hergün yeni bir komplo teorisi ortaya atıyorlar.Hatta öyle abartıyorlar ki olayı, CHP'nin bazı muhalif yazarları zannediyorum Kurtlar Vadisi'ni çok fazla izlemişler diyorum, traji komik buluyorum açıklamalarını.

Değerli dostlar, gelecekte, CHP'de Ekrem İmamoğlu ‘nu genel başkanlık koltuğuna oturtmak isteyenler, Sn. Meral Akşener’e de aba altından sopa göstermek isteyenler son zamanlarda bir operasyona imza attılar.Kendisini çok tanımadığım ve takip etmediğim bir gazeteci garip garip açıklamalar yaptı.Efendim Hasan Cengiz adında biri varmış, Erdoğan ve Bahçeli ‘nin tabiri caiz ise fedaisiymiş, eski MİT Müsteşar Yardımcısı Muhammet Dervişoğlu ile yakınmış, Putin'in danışmanı Alexandır Dugin ile derin ilişkileri varmış. Bu Hasan Cengiz, Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu desteklemiş!Yani diyor ki derin devlet Tayyip beyin karşısına Kemal beyi çıkarmak için Hasan Cengiz üzerinden operasyon çekti!Değerli okuyucular bir de diyor ki Meral Akşener'e 100 milyon dolar para verdi bu derin devlet Hasan Cengiz üzerinden.Dinlerken hayretlerle izledim ve trajikomik buldum.Anında şu sonucu çıkardım.Birileri Ekrem İmamoğlu’na CHP Genel Başkanlığı yolunu açmaya çalışıyor, bu birileri Sn. Meral Akşener'e Millet İttifakı'ndan ayrılırsa, Cumhur İttifakı'na katılırsa başını ağırtırız demek istiyor, kendisini tehdit ediyor!

Yazının Devamı

Süleyman Askeri'den Hakan Fidan'a doğru "MİT"

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazımda dış ilişkiler ve MİT’in başarılı operasyonları ile ilgili tespitlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere MİT’in ilk kuruluşu olan Teşkilât-ı Mahsusa’nın ilk başkanı Süleyman Askeri’dir.

Yazının Devamı

Devletin vücut bulmuş hali Devlet Bahçeli

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazımda size adam gibi adam, devletimin ete kemiğe bürünüp bir vücutta can bulmuş hali olan, Türkmen Bey’i, devletin sigortası, devletin en derin uç boyu Sayın Devlet Bahçeli’den bahsedeceğim.

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bildiğiniz üzere ben Amik Ovası’nda bulunan bir Türkmen aşiretinin mensubuyum. Türkmen geleneğini, Türkmen töresini çok iyi bilirim. Amik Ovası’nda malum pamuk yetişir. Ağaların, beylerin, töresini, geleneğini yaşattığı farklı bir memlekettir Reyhanlı ve Amik Ovası.

Yazının Devamı

Sayın Meral Akşener, sırtınızı devlete yaslayın

Değerli dostlar, değerli okuyucular, takip ettiğiniz üzere seçim öncesi Sayın Akşener’e hitaben yazılar yazmıştım.

Bu yazılarda Sayın Akşener’in, Cumhur İttifakı saflarında olması gerektiğini, parti tabanının çoğunluğunun orada olmaları gerektiği kanaatinde olduğunu tahmin ettiğimi yazmıştım.

Yazının Devamı

Ahmet Nur Çebi – Devlet Bahçeli – Tayyip Erdoğan

Değerli dostlar, değerli okuyucular, bu haftaki yazım spor ve siyaset üzerine olacak.

Okuyucularım ve ekranlarda beni takip edenler bilirler ki iyi bir Beşiktaş taraftarıyım, aynı zamanda kongre üyesiyim.

Yazının Devamı