Antalya'da hareketli saatler: Belediyeyi silahla bastı

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'ndeki işine son verilen bir temizlik görevlisi, silahla belediyeyi bastı. Korku dolu anların yaşandığı olayda zanlı, kendisine engel olmak isteyen birine tabancasını doğrultup, tetiğe bastı ancak silah tutukluk yaptı. 1 kişinin yaralandığı olayda işçi gözaltına alındı.

Antalya'da hareketli saatler: Belediyeyi silahla bastı

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'ni silahla basan bir kişi, hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu. Belediyede çalıştığı ve işten çıkarıldığı öğrenilen şahıs, kendisine engel olmak isteyen bir kişiyi yaraladı. Şahıs, olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

Muratpaşa Belediyesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Salih Ş.’nin (36) bir süre önce işine son verildi.

Salih Ş., bugün sabah saatlerinde Aspendos Bulvarı'ndaki Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğüne gitti.

Antalya'da hareketli saatler: Belediyeyi silahla bastı - Resim : 1

Burada tabancasını çeken Salih Ş., bağırmaya başladı. Salih Ş., karşısına çıkan şube müdürlüğü sorumlularından Kasım Yılmaz'a tabancasını doğrultup, tetiğe bastı.

Tabanca tutukluk yapınca Salih Ş., bu kez de silahın kabzasıyla Yılmaz’ın başına vurup yaraladı.

Güvenlik görevlisi ve çalışanlar Salih Ş.'ye müdahale edip engelledi. Çalışanlar, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Antalya'da hareketli saatler: Belediyeyi silahla bastı - Resim : 2

GÖZALTINA ALINDI

Gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Salih Ş., "İşten çıkartıp, ekmeğim ile oynuyorlar. Adalet bu mu?" diye bağırdı. Olay yerinde ayakta ilk tedavisi yapılan Kasım Yılmaz, ambulansla hastaneye götürüldü.

Antalya'da hareketli saatler: Belediyeyi silahla bastı - Resim : 3

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamada, Salih Ş.'nin 19 Ocak'ta disiplinsiz davranışları nedeniyle işten çıkarıldığı, üstlerine karşı geldiği ve küfrettiği için çok kez uyarıldığı kaydedildi.