Araba lastiğine sıkışan minik yavru itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

Malatya Battalgazi ilçesi Çolakoğlu Mahallesi’nde araba lastiğine sıkışan yavru köpek itfaiye ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı. Yavru köpeğin sesi çevredeki vatandaşlar tarafından duyularak fark edildi. Vatandaşlar araba lastiğine sıkışan yavruyu görür görmez yetkililerden yardım istedi.

Araba lastiğine sıkışan minik yavru itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bir aracın lastiğine sıkışan yavru köpek itfaiye ekiplerini harekete geçirirken, anne köpek yavrusu kurtarılıncaya kadar başından ayrılmadı. İtfaiye tarafından kurtarılan yavru, annesine teslim edildi.

SEVİMLİ YAVRU ANNESİNE TESLİM EDİLDİ

Olay, Battalgazi ilçesi Çolakoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, park halindeki bir aracın lastiğine sıkışmış yavru bir köpeği gören vatandaşlar, durumu Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine adrese kısa sürede ulaşan itfaiye ekipleri, yavru köpeği kurtarmak için çalışma başlattı. Anne köpek ise bölgeden ayrılmayarak, yavrusunun kurtarılmasını bekledi. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan yavru, annesine teslim edildi. Yavru köpeği sıkıştığı yerden kurtaran itfaiye erinin ise geçtiğimiz günlerde bir su kuyusuna düşen köpeği kurtarma çalışmaları sırasında köpek tarafından ısırıldığı öğrenildi.

Araba lastiğine sıkışan minik yavru itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı - Resim : 1