CHP Kurultaya gidiyor! Meclis grup yönetimi de belli oldu

CHP'de bugün yapılan ve 5,5 saat süren Parti Meclisi toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerindeki sonuçların ele alındığı toplantıda, kurultay sürecinin başlatılması kararı alındı. Bununla birlikte yeni meclis grup yönetimi de belli oldu. Buna göre; CHP Grup Başkanı Özgür Özel olurken, CHP Grup Başkanvekilleri Gökhan Günaydın, Burcu Köksal, Ali Mahir Başarır oldu. TBMM Meclis Başkanvekili ise Gülizar Biçer Karaca oldu.

CHP Kurultaya gidiyor!  Meclis grup yönetimi de belli oldu

CHP'de bugün Parti Meclisi bir araya geldi. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerindeki sonuçlar ve kurultay takviminin ele alındığı toplantı yaklaşık 5,5 saat sürdü.

Toplantıda, 17 Merkez Yönetim Kurulu üyesinin istifasının da konuşulduğu öğrenildi.

TOPLANTIDAN KURULTAY KARARI ÇIKTI

Gazete Duvar'ın haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP’nin 60 kişilik Parti Meclisi üyeleri, tek tek söz alarak görüşlerini aktardı.

Edinilen bilgiye göre PM toplantısında da CHP’nin 14 Mayıs seçimleri sonrasına ertelenen kurultay sürecinin başlatılması kararı alındı. PM’nin ardından açıklanacak bildiride bu sürece dair ifadelerin de yer alacağı öğrenildi.