Bein Sports Türkiye'den çekilecek mi?

'BeIN Sports Türkiye'den çekilecek' iddialarıyla ilgili olarak BeIN SPORTS Türkiye'nin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk'un, beIN Sports'un Süper Lig'den çekilmek istediği yönündeki açıklamasına Digitürk'ten yanıt geldi.
Digitürk, TFF ile çalışmaya devam edeceklerini ancak bazı taleplerde bulunduklarını duyurdu.

Digitürk'ün açıklaması şu şekilde:

Sosyal medyada dolaşan asılsız iddialara ilişkin kamuoyuna açıklamamızdır:
- Digiturk, TFF ile yaptığı yayın anlaşmasına binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisidir ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF’ye verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir.

- Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir.

- Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır.

- Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile birlikte çalışmaya devam ederek; Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Kulluk ne demişti?

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, "Kulüpler Birliğinden gelen yazıda '18 Haziran'da toplantı var' deniliyor. Toplantının gündemi, yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor" şeklinde konuşmuştu.