Doğadan sanata uzanan bir yolculuk

Erzurum’un Uzundere ilçesinde yaşayan maket sanatçısı Lokman Kalaycı, özellikle doğadan topladığı atık cam ve ahşap parçalarında yaptığı çalışmalarla ilgi görmeye devam ediyor.

Doğadan sanata uzanan bir yolculuk

Uzundere ilçesine bağlı Pulur Mahallesi'nde yaşayan Lokman Kalaycı, maket sanatına olan tutkusu ve becerisi ile tanınıyor. Doğadan topladığı malzemelerle birbirinden güzel maketler yapan Kalaycı, bu günlerde ahşap fener mumluk yapımına odaklanarak Türkiye genelinde büyük ilgi görüyor.

13 YILLIK DENEYİM

Kalaycı, atölyesindeki son tadilatın ardından birçok farklı maketin üretimine imkan sağladığını anlatarak “Yıllardır maket sanatıyla uğraşmanın verdiği deneyimle, el işçiliği ve özgün tasarımlarla müşterilerine benzersiz eserler sunmaya çalışıyorum” dedi
Fener mumluklarına olan talebin yüksek olması nedeniyle siparişlere yetişmekte zorlandığını ifade eden Lokman Kalaycı, 13 yıllık deneyimiyle müşterilerinin beklentilerini karşılamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını belirtti.

Doğadan sanata uzanan bir yolculuk - Resim : 1

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINA GÖNDERİLİYOR

Lokman Kalaycı'nın maket sanatındaki başarısı ve el emeği ürünleri, Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor.
Lokman Kalaycıyı İzmir’den ziyarete gelen tır şoförü Selçuk Eryaz maket satın aldı. Eryaz '' İzmir’den geldim ve tır şoförüyüm. Lokman arkadaşımızı sosyal medyadan takip ediyordum. Yolum bu tarafa düşünce atölyesini ziyaret ettim. Yaptığı maketler doğal olduğu için tercih ediliyor, yakınlarıma ve sevdiklerime hediye etmek üzere bende birkaç tane maket almak için yolumu değiştirip buraya geldim '' dedi.

Doğadan sanata uzanan bir yolculuk - Resim : 2