Koronavirüs aşısı olan Çağla Şikel tepki gösterdi!

Faz 3 gönüllüsü olarak aşı yaptıran ünlü manken ve sunucu Çağla Şikel, sosyal medyadan yeni bir açıklama yaptı. Şikel, "Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Ünlü manken ve sunucu Çağla Şikel, Faz 3 gönüllüsü olarak aşı yaptırdı. "Koronadan korkun, aşıdan değil" diyen Şikel, instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım" dedi.

"Koronadan korkun, aşıdan değil"

Instagram hesabından aşı yaptırdığı anları İnstagram takipçileriyle paylaşan Şikel, "3.faz gönüllüsü olarak coronavac aşımı oldum 🙏🏻 Koronadan korkun , aşıdan diil" notunu düşmüştü.

41 yaşındaki Çağla Şikel, aşı yaptırdığı anları sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ancak Şıkel, yeni bir açıklama yaptı ve Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına gönüllü olarak katılan 8 bin kişiden biri olduğunu söyledi.

Şikel korona virüs aşısında yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için bir açıklama yaptı.

İşte Şikel'in o ifadeleri

"Yanlış anlaşılmalar olduğunu görünce bir bilgilendirme yapmanın gerekli olduğunu düşündüm... Ben her 18/59 yaş arası vatandaşın hakkı olan 'Çin aşısı Faz 3 çalışmalarına Sağlık Bakanlığımıza başvurarak gönüllü olarak katıldım. Bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin vatandaştan biriyim."

41 yaşındaki Şikel, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir"

"Bana yapılan aşı da olabilir plasebo (gerçek olmayan) da olabilir. Şu an bunu doktorlarımız dahil kimse bilmiyor. Çünkü sistem tüm dünyada böyle işliyor. Sonucunu, Faz 3 çalışması sonuçlandığında herkes gibi bende öğrenmiş olacağım."

"Benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız"

Öncelik sağlık çalışanımız ve 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızken, benim aşı olmam söz konusu değildir. Aslında bence siz benim aşı olup olmadığıma değil de, cesaretime inanamadınız. Saygılar."