FETÖ’cü erkek sandım, CHP’nin İzmir bölge trolü kadın çıktı

0:00/ 0:00

Üstelik sahte hesapla beni şikâyet etti, Sayın Savcımız dava açtı, mahkeme de kabul etti iyi mi?

Türkiye’deki yargı mekanizmasında bazen öyle tuhaf olaylar yaşıyoruz ki hakikaten bazen “Savcı ve hâkimlerimiz acaba paralel evrende mi yaşıyorlar acaba” diye insan sormadan edemiyor.

Twitter’da malum sahte hesapları genellikle FETÖ’cüler açıyor. Profillerine ya Atatürk fotoğrafı koyuyorlar, ya CHP’nin altı okunu ya da bir sahte kadın fotoğrafını. Bu tür hesaplar, bizim gibi ortada, açık hesapların paylaşımlarının altına kontrolsüzce istedikleri gibi hakaret dolu yorumlar yazabiliyorlar. Çoğu da yurt dışında olduğu, Twitter’ın Türkiye’de bir şubesi olmadığı için, yapılan şikâyetler bir işe yaramıyor.

Üç yıl evvel, sahte isimle bana sataşıp duran ve hakaret eden, büyük ihtimalle yurt dışındaki bir FETÖ’cü hesaptır diye düşündüğüm bir Twitter kullanıcısına da bir değil, iki değil derken sonunda hakaretlerini anladığı dilden iade etmiştim. Ama sonra ne göreyim, bu sahte hesap gerçek kimliğiyle Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyet etmiş “Bana hakaret etti” diye. Savcı da hiç ötesini berisini araştırmadan soruşturma açmış, beni “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırmıştı.

İnsanın aklı almıyor Türkiye’deki hukukun yorumlanışına… 

Sahtekârlar bu denli cüretkâr olabiliyordu ama savcımız da ne yazık ki buradaki düzenbazlığı göremiyordu.

BİR TANE DAHA! GERÇEK İSİM YOK, HESAP SAHTE VE CHP TROLÜ ÇIKTI

Benzer olay yine başıma geldi ve yukarıda belirttiğim gibi bu kez mahkemeye kadar intikal etti.

Twitter’da kendine Nurse takma adıyla @nursse_hemsire olarak hesap açan birinin sataşmalarıyla karşı karşıyaydım. Tipik FETÖ’cü bir trol gibi saldırıyordu. Yine kadın kılığına girmiş FETÖ’cü bir erkek olma ihtimali yüksekti. Twitter DM’den, peşimi bıraksın diye anlayacağı dilden bir cümle yazdım ve engelledim.

Ama ilginçtir, yukarıda anlattığım sahtekâr gibi bu hesap da aynı yöntemle İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na başvurmuş ve hakkımda “Bana hakaret etti” iddiasında bulunmuş. Gerçek adı da NİLGÜN TAP’mış.

YARGI SAHTE HESAPLARI VE TROLLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

Güzel iş…

Sahte isimle hesap aç, birilerine sataş, hakaret et sonra cevap verilince de gerçek kimliğinle savcılığa şikâyette bulun.

Onun şikâyette bulunduğu Savcı da aynı şeyi yaptı ve soruşturma açmakla kalmadı, ilkinin tersine konuyu mahkemeye taşıdı. İzmir’deki Asliye Ceza mahkemelerinden biri de dava talebini kabul etti iyi mi?

Bu nedir biliyor musunuz sevgili hukukçular, yargı mensupları? Sahte isimle sosyal medya hesabı açanları özendirmek, SAHTE HESAPLI FETÖ’CÜLERİ ÖDÜLLENDİRMEK, TROLLERE MADALYA TAKMAK ve onları gerçek kişi yerine koymaktır.

Bu durumda sahte isimle ticaret ya da siyaset yapıp onu bunu dolandıranları da meşru kabul edecek misiniz?

Demek nüfus idaresine de gerek yok, herkes kendine bir kimlik uydursun.

Benim gibi yüzbinlerce GERÇEK KİMLİĞİ ile sosyal medyada görünür olan açık hesapları, tanınır kişileri, kimi düzenbazların yaptıklarıyla cezalandırmış olmaktasınız.

BANA DAVA AÇTIRAN SAHTE HESAP CHP TROL ORDUSUNUN İÇİNDE ÇIKTI

Bu arada bana NURSE @nursse_hemsire sahte ismiyle sataşan NİLGÜN TAP adlı kişinin de CHP’NİN TROLÜ OLARAK MEDYADA (*) adının yer alması ne kadar “ilginç” bir tesadüf değil mi?

FETÖ’cü erkek sandım, CHP’nin İzmir bölge trolü kadın çıktı - Resim : 1Hatırlayacaksınız, CHP’nin, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de tepkisine sebep olan, FETÖ’cülerin İnce hakkındaki montaj videolarını yaymakla görevlendirilen bir TROL ORDUSU’nu yönettiği ortaya çıktı (**). Yaklaşık 40 bini aşkın kişilik trol ordusunun bir de yöneticileri var. İşte SAHTE İSİMLE bana sataşan sonra da “bana hakaret etti” diye gerçek ismiyle savcılığa şikâyette bulunan kişilerden biri olan NİLGÜN TAP isimli kadın da İzmir bölgesindeki trol ekibinin önde gelen trollerinden biriymiş.

Bu trol ordusunun temelleri Kılıçdaroğlu’nun ‘kozmik’ danışmanı Recep Cengiz tarafından atıldı. Cengiz, Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine sosyal medyada algıyı yönetmek için “Kılcal Damar Örgütlenme Sistemi” adı verilen bir yapı kurdu. Sistemin aktif hale getirildiği 17 Mart tarihli CHP MYK raporuna bile girdi. Sorumlularının ise Onursal Adıgüzel, Dilara Dalbudak, Utku Doğruyol olduğu yazıldı.

Bu kadrolu fenomenlerin sosyal medyada 80 bin ile 1 milyon arasında takipçileri var. Çoğu çeşitli takma adlarla, sahte/taklit hesap açıyor. Sadece bir örnek verelim, bu isimlerden biri olan Hüsamettin Alkım Uysal adlı kişinin Twitter’da İlber Ortaylı, Meltem Cumbul, Nil Karaibrahimgil, Müjdat Gezen, Cansu Dere, Bergüzar Korel gibi ünlüler adına onlarca sahte/taklit hesap açtığı bildirildi. Bu hesaplardan CHP’yi destekleyen, hükümeti hedef alan mesajlar paylaştı. Hüsamettin Alkım Uysal nerede çalışıyormuş? CHP’li Buca Belediyesi’nde mühendis olarak.

MAHKEMELERİMİZ FETÖ’CÜ CHP’Lİ TROL HESAPLARIN OYUN ALANI MI?

Bana gerçek adıyla dava açtıran sahte kimlikli ve sahte isimli NİLGÜN TAP da işte bu trol ordusunun İzmir ayağındaki önemli isimlerden biri. Kullandığı hesabın adı da yukarıda yazdım; @nursse_hemsire

Soruyorum:

Mahkemelerimizi oyun alanı haline getiren bu sahte kimlikli trollere karşı hukuk ve yargı, namuslu, gerçek kimlikleriyle ortada olan insanları korumayacak mı?

(*) https://www.sabah.com.tr/?utm_source=galeridetay_web_anasayfa&utm_medium=galeridetay_web_anasayfa&utm_campaign=galeridetay_web_anasayfa

(**) https://www.yenisafak.com/gundem/chpnin-bes-ayakli-trol-ordusu-4525961