Can Ataklı'dan İmamoğlu'na sert sözler: Balon patladı, senin artık cumhurbaşkanlığı hayalin bitti

Gazeteci Can Ataklı, Karadeniz turu sırasında verdiği fotoğraf üzerinden tepkilerin odağı haline gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında sert sözler sarf etti. Ataklı, İmamoğlu için ''Balon patladı arkadaş, senin artık cumhurbaşkanlığı hayalin bitti. Koruyabilirsen İBB Başkanlığını koru'' dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Karadeniz gezisi sonrası yükselen tepkiler sürüyor. CHP'ye olan yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımında İmamoğlu'nun hatalarını sıralayarak, 'Senin artık cumhurbaşkanlığı hayalin bitti, koruyabilirsen İBB Başkanlığını koru. Balon patladı arkadaş! Bundan sonra muhalif isimler, İstanbul'a çivi bile çakılmadığını ve İBB'nin hiçbir hizmet yapmadığını anlatmaya başlayacaktır.' dedi.

İşte Can Ataklı'nın o açıklamaları:

Bir dizi hata yaptı İmamoğlu seçildiği günden bu yana. N'aptı seçildi. Haftasına kalktı gitti Bodrum'da tatile. Bazen denk de gelir. İstanbul'da yağmur sel oldu. Adam ne dedi? "Benim özel hayatım yok mu kardeşim" dedi ve bunu hastalıklı CHP'li kesim bunu kabullendi ve yaygara kopardı. Kusura bakmayın daha belediye başkanlığına seçileli bir ay olmuş. Neyin nesi bu? Biz işe bile girdiğimizde bir dönem tatil vs düşünmezsin. Arkadan Elazığ depremi oldu. Depreme gitmişken oradan bir de Sarıkamış'a gitti. Bir tarafta acıları paylaşmaya gidiyorsun ondan sonra kayak yapmaya gidiyorsun. Aynı kibir aynı tepeden bakma. Yine CHP'nin hastalıklı kesimi 'yine dokunmayın. Helal olsun falan' dedi. İstanbul'da kar yağdı. Kardeşim yalan söyledi adam. İstanbul Belediye Başkanı'nın bu kadar egosunun şişmesinin nedeni budur.

"Balon patladı arkadaş''

Şimdi gelelim son olaya. Bir anlamda iyi oldu. Balon patladı arkadaş. Belki de İstanbul'a bundan sonra çivi bile çakılmadığının ve bu belediyenin İstanbul'a hiçbir hizmet vermediğini anlatmaya başlayacaktır muhalif isimler. Ben iki kez söyledim yoğun bir saldırıya uğradım. İstanbul'a bir şey yapılmadı ki. Bana söyleyin. Trafikte mi bir rahatlama var? Yeni bir bina mı yaptılar? Yeni bir yol mu açtılar? İstanbul giderek daha da eskileşen bir şehir.