Erişim sorununa ilişkin Türk Telekom'dan açıklama

Türk Telekom servislerinde yaşanan erişim sorununa ilişkin Türk Telekom'dan yapılan açıklamada "Söz konusu erişim aksaklıkları siber saldırı ile ilgilidir" ifadeleri yer aldı.

Google Haberlere Abone ol

Türk Telekom kullanıcıları Google arama sayfası başta olmak üzere Gmail ve YouTube gibi popüler servislere ulaşamıyor. Birçok kullanıcı sosyal medyada sorunu dile getirirken Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.