Guguk Kuşları kendilerini patlattı ama “Başkan Guguk” hâlâ ortada yok…

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki kripto unsurlar tarafından, T24, Sözcü, Halk tv ve Cumhuriyet gibi bir takım muhalif kanal ve yayınların desteğiyle hayata geçirilmeye çalışılan mikro ölçekteki 17-25 Aralık konseptli kumpasın amacını katıldığım televizyon programlarında açıklamıştım.

“2028’deki seçimlere giderken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın etrafındaki güçlü isimleri hedef alarak itibarsızlaştırmak, bu isimleri Erdoğan’ın etrafından tasfiye ettikten sonra yine başka kumpasla diğerlerini de sıraya koyarak SAHA TEMİZLİĞİ yapmak… MHP ile ittifakı bozmak. Amaç Erdoğan’ı 2028 öncesi yanında doğru dürüst tek adam kalmamış biri olarak dımdızlak ortada bırakmak ve tabii ki seçimde ona ya da gösterdiği adaya kaybettirmek”

Hayatın bir cilvesi olarak ellerinde patladı.

MUHALEFET MEDYASI KUMPASI AKLAMA DERDİNDE

Acaba başlarında da patlayacak mı?

Sebebi var bu sorunun.

Çünkü gizli tanık seçilip 19 sayfalık uyduruk ve kumpas içerikli ifade tutanağının imzalatılmak istendiği Serdar Sertçelik ile konuşan polis şefi Şevket Demircan’ın “BAŞKAN” dediği “BAŞKAN GUGUK” un kim olduğu meselesi.

Sadece BAŞKAN GUGUK değil, ortada bir ÜST AKIL’ın olduğu da muhakkak.

FETÖ’cülerin ve Sözcü gazetesinden T24 adlı internet sitesine, Halk tv’sinden Cumhuriyet gazetesine kadar tüm muhalif medya kadrolarının bu pis kumpası aklamaya çalışmaları, hâlâ kumpası yapanlar yerine hedef alınan Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ, Mücahit Aslan, Abdülhamit Gül, Fahrettin Koca, Hasan Doğan gibi isimleri yıpratmaya yönelik söylemleri ibretlik. Aslında şaşırtmadılar. 17-25 Aralık yargı darbesindeki duruşları da böyleydi.

Bu arada sözü edilen siyasetçilerin tutanakta isimlerinin bulunmadığını ifade edenler de var Abdülkadir Selvi ve Hanefi Avcı gibi. Tuhaflıklar peş peşe. Muhammed Kaplan adlı çete üyesinin mahkemedeki ifadesinde söylediklerini nereye koyacağız o zaman. Bu polis şeflerinden Şevket Demircan’ın gizli tanık Serdar Sertçelik ile görüşmesinde bu isimleri zikretmekle kalmayıp MHP-AK Parti ilişkisinin bozulacağından dem vurup “Bir de MHP’ye çakarsan şık olur” demesini nasıl değerlendirmeliyiz bilemedim.

GÖZALTINA ALINANLAR BU KADROLARA NE ZAMAN ATANDI?

Evet, şu başlıktaki “Guguk Kuşu” metaforunu tekrar ele alırsak aşağıdaki soru önemli:

“Olayla bağlantılı olarak gözaltına alınan polis şefleri bu görevlerine ne zaman atandılar?”

Kimi Eskişehir, Trabzon ve Konya’dan, kimi akademiden, kimi de kızak kadrolardan getirildiler mevcut kritik pozisyonlarına…

Hemen hepsinin atama tarihleri yeni.

Bir tek Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Sağlam, çalışkan bir emniyetçi olarak değerlendiriliyor. Bu olayın içinde isminin yer alması ise kumpası “görev” sanmasından kaynaklı. Zaten kendisi olan biteni savcıya anlatmış. Nasıl olduysa Guguk Kuşları tarafından yuvadan atılamamış.

BİRİ GUGUK KUŞUNUN YUVASININ ÜZERİNDEN UÇTU

Milos Forman’ın efsane filminin adıdır One Flew Over the Cuckoo's Nes. Türkiye’de GUGUK KUŞU adıyla oynadı. Filmin orijinal adı “Biri Guguk Kuşunun yuvasının üzerinden uçtu” diye çevriliyor.  

Filmin konusu ile Guguk Kuşu’nun hilesi farklı. Bu hileyi anlamak ve anlamlandırmak için Türkiye’de yaşamak gerek. Çünkü o kadar çoklar ki, artık ayırt etmekte zorlanıyoruz.

Herkes biliyor ama tekrar edelim:

Guguk Kuşu denilen lanet kuş, kuluçkaya yatmak yerine yumurtasını sinsice ve gizlice kuluçkadaki bir başka kuşun yuvasına bırakıyor. Sonra oradaki yumurtalardan birini de dışarıya atıyor hilesi ortaya çıkmasın diye. Yumurtadan en önce çıkan yavru guguk kuşu aynı annesi gibi öylesine şerefsiz ki yiyeceğini bölüşmemek için kalan yumurtaları da yuvadan atıyor. Zavallı anne kuş “Bu benim yavrum” diye onun yaptığı her şeye göz yumuyor. Ama bu yavru semirip palazlanınca yuvayı terk edip kaçıyor.

Pek çok kişi “Bu ne salakça operasyon yahu” diyor. Bir televizyon yorumcusu arkadaşım ben konuşurken “Bu kadar basit mi bu işler yaa” diye sordu.

Evet, bazen bu kadar BASİT ve SALAKÇA olabiliyor.

GELECEK HAFTAYI BEKLİYORUM

Şimdi ben önümüzdeki haftayı bekliyorum.

Neden beklediğimi de size daha sonra yazacağım, şimdi açıklayamam.

Ancak şu kadarını söyleyebilirim.

17-25 Aralık, 15 Temmuz gibi FETÖ darbelerine karşı kahramanca mücadele eden VATANSEVER EMNİYET MENSUPLARINA yönelik operasyonlar, ayak kaydırmalarla Guguk Kuşu operasyonlarının nelere mal olacağını hâlâ anlamayanlar var.

Çıkmadık candan ümit kesilmez misali.

Ben son bir şey daha söyleyeyim, ne demek istediğimi işin içinde olanlar anlayacaktır.

ÖNEMLİ OLAN, deşifre olmuş ve FETÖ’ye bulaşmışların EMEKLİ EDİLMESİ değil.

FETÖ onları zaten gözden çıkarmış durumda. Bu örgüt asıl amacı için kendi adamlarını gözünü kırpmadan harcar.

Ama “Kurunun yanında yaş da yansın” diyerek vatanseverleri de aynı sepete koyup arada kaynatarak tasfiye etmeyi ve yerlerine guguk kuşlarını yerleştirmeyi düşünmek büyük sıkıntıya sebep olur.

Benden söylemesi.