İkinci Emine Bulut vakası

Türkiye Emine Bulut cinayetiyle sarsılmışken bu kez de Denizli'den acı bir haber geldi. Yine boşanmak üzere olan bir eş, kocası tarafından boğazından bıçakladı. Genç kadın yaşam mücadelesi veriyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

Emine Bulut cinayeti Türkiye'de erkek şiddetini bir kez daha gözler önüne serdi. Yaşanan olaya tepkiler çığ gibi büyürken, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil tüm yetkililer olayın takipçisi olacağını açıkladı. Halen Emine Bulut cinayeti tartışılırken bu kez Denizli'den aynı vahşet haberi geldi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde boşanmak üzere olduğu eşini konuşma vaadiyle yanına çağıran şahıs, sokak ortasında karısını vücudunun çeşitli yerlerinden yaralayarak boğazını kesti. Hastanede tedavi altına alınan kadının duran kalbi yapılan müdahale ile yeniden çalışmaya başlarken durumunun kritik olduğu açıklandı. Saldırgan koca ise gözaltına alındı.

Önce karnından ve göğsünden son olarak da boğazından bıçakladı

Olay İncilipınar Mahallesi 1203 sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, H.K. (23) eşi U.K. ile bir süredir anlaşmazlık yaşıyordu. H.K. boşanmak üzere olduğu eşinin konuşma vaadiyle yanına gittiği sırada alevlenen tartışma sonrası, kocası tarafından karın boşluğuna, göğsüne ve boğazına bıçak darbesi alarak ağır yaralandı.

Bağrışmaları duyan mahalleli tarafından 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekiplerce Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılan H.K.’nin acile götürüldüğü anda kalbi durdu. 2 çocuk annesi olan H.K.'nin doktorlar tarafından yapılan müdahaleyle kalbi tekrar atmaya başladı. Ağır yaralanan kadının durumunun kritik olduğu ve hastanede yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

Dehşet saçan koca U.K. kısa sürede polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri olayla ilgili tahkikat başlattı.