İmamoğlu'nun tartışma yaratan Roma gezisiyle ilgili ne düşünüyor? CHP lideri Özgür Özel tv100’e konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları imza töreni için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecileri Roma'ya götürmesi ve masraflarının İBB tarafından karşılaşması tartışmalarıyla ilgili "İBB'nin Roma gezisi lobicilik çalışması. Eğer belediye kaynakları ile gazeteciler götürülüp CHP veya belediye başkanı yararına PR çalışması olsa bu hoş durum olmaz. Ben meseleyi mahsurlu, sorunlu görmüyorum." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, tv100 Özel Röportaj'da Erdoğan Aktaş moderatörlüğünde Kübra Par, Gürkan Hacır ve Betül Araz'ın sorularını yanıtladı. 

"İBB'NİN ROMA SEYAHATİ TÜRKİYE İÇİN LOBİ FAALİYETİ"
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Roma'da gazetecilerin masraflarını İBB'nin karşılamasına ilişkin, Özgür Özel "İBB'nin Roma gezisi lobicilik çalışması. Bu İstanbul'da yapılacak olimpiyatlarla ilgili en önemli adım, tanıtım faaliyeti. Eğer belediye kaynakları ile gazeteciler götürülüp CHP veya belediye başkanı yararına PR çalışması olsa bu hoş durum olmaz. Bu İstanbul için savunuculuk, lobi faaliyeti. Bu işin sonucuna iyi bir sonuç alındığında hep birlikte kazanacağız." dedi.

"İBB'NİN ROMA GEZİSİNİ SORUNLU GÖRMÜYORUM"
İBB'nin Roma seyahatiyle ilgili bir sorun görmediğini ifade eden "Ben meseleyi mahsurlu, sorunlu görmüyorum. Keşke gazetecilere böyle bir davet yapmak ayıplı bir durum olsa. Eskiden öyleydi. Gazeteler kendi masrafını karşılardı." diye konuştu. 

"DAHA ÖNCEKİ GEZİLERİMDE YANIMDA GAZETECİ ALMADIM"
Hacır'ın "Mesela siz Azerbaycan’a gideceksiniz, Azerbaycan gezinize gazetecileri alacak mısınız, aldığınızda o gazetecilerin masraflarını CHP mi ödeyecek?" sorusuna Özel "8 Haziran’da Bükreş’e gidiyorum, almıyorum, 10 Nisan’da Bükreş’teydim almadım, Kıbrıs’a gittim almadım bir tek Filistin meselesinde bir gazeteci ‘Mutlaka orada olmak isterim, katkım olur’ dedi ona da dedim ki bu gazeteci davet işleri biraz netameli işler belki kurumunuz karşılamayı düşünürse olabilir dedik." yanıtını verdi.

"BEN PARTİNİN PARASINI HARCAMA KONUSUNDA HASSASIM"
Partisinin parasını harcama konusunda hassas olduğunu belirten Özel "Bir miting sahnesi 2,5-5 milyon TL'ye mal oluyor. O yüzden ben otobüs kullanıyorum. O yüzden bizim sayman beni çok seviyor. Ben 105 mitingde 4-5 tanesinde sahne kurdurdum, gerisinde otobüsten konuştum. Ben partinin parasını harcama konusunda hassasım." ifadelerine yer verdi.