Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş boşandı

2016 yılında evlenen Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş, anlaşmalı olarak boşandı.

Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş, 2016 yılında evlenmişti. Karaca, Odabaş ile ikinci evliliğini yapmıştı. Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş çifti süpriz bir şekilde boşandı. Çiftin görüş farklılıkları nedeniyle boşandığı öğrenildi.

Karar sonrasında Odabaş, Karaca ile birlikte yaşadığı evden ayrılmıştı. Işın Karaca, Tuğrul Odabaş'ın evden ayrılmasından sonra mahkemeye başvurmuştu. Anlaşmalı boşanma davası bugün Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleşti.

İstanbul 11. Aile Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Işın Karaca ve Tuğrul Odabaş avukatlarıyla katıldı. Hakim, taraflara "Boşanmak istiyor musunuz?" diye sordu. Taraflar boşanmak istediklerini belirtti.

Hakim, tarafların yaptıkları protokole göre karşılıklı olarak birbirlerinden tazminat ve nafaka talebinde bulunup bulunmadıklarını sordu.

Her iki taraf da maddi, manevi tazminat ve nafaka taleplerinin olmadığını belirttiler. Evlilik içinde edinilmiş mal varlığı olmadığından hak ve alacaklarının bulunmadığını da belirten
Karaca ve Odabaş, boşanmalarına karar verilmesini talep ettiler. "Barışma ihtimali olup olmadığına" yönelik soruya da "Yok" diye cevap veren tarafların, boşanmalarına karar verildi. 

Gazetecilerin, "Tuğrul Bey ile denk gelmemeye özen gösterdiniz neler söyleyeceksiniz" demeleri üzerine Işın Karaca'nın cevabı şu şekilde oldu...

"Hayırlısı olsun, hepimiz için çok hayırlısı olsun. Arkadaşlığımız tabiiki devam edecek. 25 yıllık arkadaşım devam etmemesi mümkün mü? Tek ricam aynı şeyi yapmayın adama. Öyle yaratılan senaryolar, yok öyle şeyler. Can yakıcı olur. Anlaşamadık bitti işte. Bu kadar net arkadaşlar" dedi. Taraflar, ayrı kapılardan avukatlarıyla birlikte ayrıldılar. 

Tuğrul Odabaş’ın sosyal medya hesabından Işın Karaca ile birlikte çekilen fotoğraflarını silmemesi dikkat çekti. Karaca, Odabaş’ın doğum gününü Instagram hesabında duygusal bir notla kutlamıştı.

Paylaştığı fotoğrafın altına şunları yazmıştı:

“Canım, en iyi arkadaşım, sırdaşım, sevdiğim, güldüğüm, ağladığım, dert ortağım, uzun yol arkadaşım, kadın olmanın tüm güzelliğini yaşatırken aile olmanın şahaneliğini yaşatan babamız. İyi ki doğdun sevdiğim. Hayatın bize armağan ettiği her güne şükürler olsun. Birlikte nice güneşler batırmaya.”