Olası bir depremde İstanbul'un en kritik ilçelerinden... Belediye meclisinde onaylandı... Burada oturanlar yaşadı!

İstanbul'un olası bir depremde en kritik ilçelerinden biri olan Avcılar'da imar planları değişiyor.

Olası bir depremde İstanbul'un en kritik ilçelerinden... Belediye meclisinde onaylandı... Burada oturanlar yaşadı!

Bu karar belediye meclisinde onaylanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildi.

Sözcü'nün haberine göre Avcılar’da güvenli olmayan, ömrünü tamamlamış eski binaların yenilenmesinin önünü açacak olan imar planı değişikliği, Avcılar Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Avcılar Meclisi'nde onaylanan imar planı değişikliği ile yerinde kentsel dönüşüm kapsamında Avcılar'da yoğunluğu arttırmadan, yapı sahiplerine eski plana göre hakları yeniden teslim edilmiş olacak. Plan değişikliğinin ardından Avcılar'da vatandaşlar binalarını ‘hak kaybı' yaşamadan yenileyebilecek.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli konuyla ilgili “Avcılarımıza hayırlı uğurlu olsun. Belediye başkanı olarak Avcılar halkının her daim hizmetinde olacağız. Depreme dayanıklı, güvenli, dirençli bir Avcılar'ı hep beraber inşa edeceğiz. Çok heyecanlıyım. Çünkü çok önemli bir karar aldık. Bu önemli kararda emeği geçen, desteğini esirgemeyen tüm parti gruplarına ve tüm meclis üyelerimize sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Avcılar Belediye Meclisi tarafından onaylanan 1/1000 ölçekli imar plan değişikliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gönderildi.