Kaderimin Oyunu'nun Mahir’i Sarp Apak kimdir? Sarp Apak kaç yaşında, nereli?

Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın başrollerini paylaştığı Kaderimin Oyunu dizisi yayın hayatına başlıyor. Kavak Yelleri ve Avrupa Yakası dizisiyle adından söz ettiren ünlü oyuncu Sarp Apak dizide Mahir rolüne hayat verecek. Kaderimin Oyunu'nun Mahir’i Sarp Apak kimdir?

Kaderimin Oyunu'nun Mahir’i Sarp Apak kimdir?

Star’ın yeni dizisi ‘Kaderimin Oyunu’nun 3 Aralık Cuma günü başlıyor. Başrollerinde; Öykü Karayel, Akın Akınözü, Sarp Apak ve Meriç Aral’ın yer aldığı dizide Mahir karakterini canlandıran Sarp Apak’ın hayatı merak edildi. Peki, Kaderimin Oyunu'nun Mahir’i Sarp Apak kimdir? Sarp Apak kaç yaşında, nereli?

 

SARP APAK KİMDİR?

Sarp Apak, 11 Kasım 1981 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Beş yaşına kadar Diyarbakır'da yaşamış olan Apak, daha sonra ailesiyle birlikte Bursa'ya taşınmış ve bu şehirde büyümüştür. Lise eğitimini Bursa Erkek Lisesi'nde aldı.

O sıralar işletme eğitimi almayı planlayan oyuncunun tiyatro hayatı, yetenek sınavlarına başvuru formu almasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü 2004 yılında bitirdikten sonra, okuldan hocası Barış Erdenk’in desteğiyle İstanbul'a gitti.

Sadri Alışık Tiyatrosu'nda sergilenen Ağır Roman adlı eserde başarılı bir oyunculuk çıkarttı. O senenin sonunda Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı BKM Grubu'na dahil oldu ve Organize İşler adlı filmde küçük bir rolde oynama fırsatı buldu.

 Anadolu Kaplanı, En Son Babalar Duyar dizilerinde ve Doğtaş reklamlarında da rol aldı. Sizinkiler Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda oynadı ve bu oyunla Türkiye turnesine çıktı.

BKM’nin yanında “Mutfak” adlı ufak bir sahnesi olan bir mekanda stand-up gösterileri de yapan yetenekli oyuncu, asıl şöhretini Avrupa Yakası'ndaki Tanrıverdi rolüyle yakaladı.

Daha sonra yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni topladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosu'nda da Öp Babanın Elini adlı oyunda “Emrecan” rolünde oynamaktaydı.

Apak, kendi yazıp bestelediği “Aşkınla Yandım” şarkısıyla birçok rock müzik dinleyicisinin listesine girmeyi başardı.