Lozan’ı ilga edeceklermiş Kemal Bey’ciğim, HDP’ye söyleseniz de vazgeçseler

Sizi dinlerler Sayın Kılıçdaroğlu.

Çok endişeliyiz.

Geçen gün ziyaret edip el sıkıştığınız ve ittifak için mutabık kaldığınız HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın “Kardeşim, dostum, yoldaşım” dediği, PKK’nın başındaki üç isimden biri olan Cemil Bayık bakın ne diyor:

Lozan İttifakı’nı ortadan kaldıracağız, o anlaşmayı yırtıp atacağız.”

Onunla kalsa iyi. Ortağınız HDP’nin eski milletvekili Sırrı Sakık hemen ardından bir açıklama yaptı:

“Bu 100 yıllık Cumhuriyeti baştan aşağı değiştireceğiz, yeniden kuracağız.”

Ama olmaz ki…

Hem CHP ve lideriyle ittifak yap, onu seçimde destekle hem de CHP’nin kurduğu Cumhuriyet’i yıkma vaadinde bulun. Yetinme, bir de Lozan Anlaşması’nı yırtıp atacağını söyle.

Ocağınıza düştük Kemal Bey.

Siz varken bunları yapamazlar değil mi?

Korursunuz değil mi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti? Atatürk, Cumhuriyet’i CHP’ye emanet etti ya ondan soruyorum. Yoksa yanlış mı öğrendim? Atatürk belki de sizi hesaba katmadı, ne bileyim.

Ne istiyor HDP ile PKK bu ülkeden azizim? Bir araya geldiğinizde sormuyor musunuz? Söyleseniz ya HDP’ye “Pervin Hanım PKK’lı arkadaşlara bildirseniz de artık eylem yapmasalar” diye.

Aslında benimki de laf.

Belli ki anlaşmışsınız. HDP Eş Genel Başkanlarını ziyaret edip çıkışta “Kavgayı bitireceğiz” dediniz, iki gün geçmedi PKK Eş Başkanı Bese Hozat sizi destekleyeceklerini açıklayıp “Askeri faaliyetlerimizi seçim gününe kadar durdurduk” dedi. İnanın Türkiye bayram ediyor PKK’nın bu açıklamasıyla Kemal Bey. Sayenizde ülkemize daha siz gelmeden barış ve huzur geldi.

Gelgelelim sizin deyiminizle “kavga”nın diğer tarafı TSK rahat durmuyor ki… Ha bire “askeri ve güvenlik faaliyetleri” adı altında operasyon düzenliyor… Neymiş, teröre karşı mücadeleymiş. Olacak şey değil.

Hani memurlara, öğretmenlere, çiftçilere, bürokratlara hadlerini bildirmiştiniz ya öyle, onların da kulağını çekseniz diyeceğim ama neyse, 14 Mayıs’tan sonra Cumhurbaşkanı seçildiğinizde nasıl olsa Başkomutan olacaksınız, gereğini yaparsınız, olur biter. O generaller, subaylar sizin deyiminizle paşa paşa, tıpış tıpış geri çekilirler. Bir lafınıza bakar. Böylece HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın “Mayıs ortasında Suriye’nin kuzeyinde özel statü elde edeceğiz” dediği gibi orada sizin “Vatanını savunan halk güçleri” diye tanımladığınız YPG bir devlet kurar. Tabii en çok dost Amerika’nın yardımları sayesinde.

Sonra ver elini Türkiye.

Ne diyor Pervin Hanım?

“Suriye’nin kuzeyinde el ettiğimiz özel statünün ardından, Kürt halkının mücadelesiyle Türkiye’de de aynı statüyü elde edeceğiz. Yoldaşlarımız Murat Karayılan, Cemil Bayık, Bese Hozat, Murat Karasu, hepsi yeni kurulan cumhuriyetimize gelip siyaset yapacaklar.”

Biliyor musunuz Kemal Bey, sadece Türkiye ile sınırlı sanıyoruz ama öyle değil. Tüm dünya sizin adaylığınızla ilgili büyük beklentiye girdi. Herkes size umut bağladı.

ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri başta tabii.

Ermenistan hükümeti bile bir açıklama yaparak “14 Mayıs’tan sonra Türkiye’de hükümet değişince Karabağ’ı geri alacağız” dedi. Bir bildikleri var demek.

Ha bu arada FETÖ’cüler 15 Mayıs tarihi için Türkiye’ye dönüş bileti almışlar. E tabii, hepsini affetme sözü verdiğiniz için normal. Zaten endişelenmenize gerek yok. Sizi darbeyle devirmeye kalkışmazlar. Siz kendiniz teslim edersiniz devleti… Şaka şaka… Yapmazsınız böyle bir şey. Ne kadar kahraman olduğunuzu, 15 Temmuz gecesi tankların üstüne çıkarak nasıl mücadele verdiğinizi bu millet unutmuş değil!

Ama çok ketum olsanız da milletvekili adayınız Fatma Yavuz her şeyi açık açık anlatıyor. Bakın kendisine “Hep aranızdaydık, hep beraberdik. Siyaset, iki farklı tarafın ele geçirilmiş medyaları ile yanlış şeyleri doğru olarak dayatınca ayrıştırıldık sadece" diye sevgi sözcükleri ileten firari FETÖ’cü Hakan Şükür’e ne demiş: 

"Çok teşekkürler Hakan Bey, az kaldı, ekmeğimize kan doğrayanlara inat, aşuremizi kaynatacağız, tadından yenmeyecek."

Vallahi tadından yenmeyecek.

Fatma ve Hakan’ın katalogları hazır mı?

Ancak size şöyle bir eleştiri var Kemal Bey'ciğim. Üstümde kalmasın, ben de söyleyenlerin elçisiyim, malum elçiye zeval olmaz.

Diyorlar ki:

“Sırtını PKK’ya yaslayanların kanlı ellerini sıkan Kemal Kılıçdaroğlu, onlarla görüşmesinin ardından şehitlerimizin mezarlarına gitmesin. Ellerinden şehitlerimizin kanı damlıyor. Biz görüyoruz.”

Misal HDP’yi unutturmak için şeytanlaştırdığınız Hüda Par’ın Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu “Kandil'deki savaş baronlarını, Pensilvanya'daki millet düşmanlarını rahatsız ettiğimiz için gururluyuz, sevinçliyiz. Bundan da geri durmayacağız. Sadece onların düşmanlıkları bize bir şey gösteriyor. Demek ki doğru yoldayız" demiş.

Neyse tadınızı kaçırdım bu haberlerle biraz ama inanın dostluktan kaynaklı hep bunlar.

Güzel haberlerle bitireyim. Belki duymamışsınızdır. Yavuz Ağıralioğlu istifa etti ama İYİ Parti’de kalanlar ve onların medyası sayenizde iyice kulak memesi kıvamına geldi. Yeniçağ gazetesinin yazarı Yavuz Selim Demirağ “HDP’liler de en az bizim kadar vatanseverdir” dedi. Tabii burada kendi vatanseverliğini kıstas olarak ele aldı.

Ne güzel gelişme değil mi? Bir kere veren hep verir nasılsa…

Diğer güzel haber de şu. THKP-C adlı örgüt de sizi desteklemeye karar vermiş. Gerçi terörist memörist diyorlar ama ne fark eder? PKK’ya da terörist diyorlar ona bakarsanız. HDP’li ortaklarınıza sorduğunuzda cevap ne? "Halk savaşçısı gerilla."

Türkiye, Mîsâk-ı Millî, toprak bütünlüğü mü?

Amaaaan Kemal Bey’ciğiim, rahat olun. Koyverin g.tüne rahvan gitsin.