Rusya'da 2 tren kafa kafaya çarpıştı! 2 makinist hayatını katbetti

Rusya'da 2 yük treni kafa kafaya çarpıştı. Çarpışma sonucu 2 makinist hayatını kaybederken, 2 makinist de ağır yaralandı.

Kaynak: İHA

Rusya'nın Amur bölgesinde yer alan Ulak-Elga hattında kömür taşıyan 2 yük treni kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle trenler yan yattı. Lokomototifler dahil tüm kömür vagonları rayların üzerine devrildi. Bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi yönlendirildi. Uzun uğraşlar sonucunda 2 makinistin cansız bedenine ulaşılırken, 2 makinist de enkazdan canlı olarak çıkarıldı. Yaralı makinistler hastanede tedavi altına alınırken, durumlarının ağır olduğu öğrenildi. 

Kazanın nedeni mekanik bir arıza

Amur Bölgesi Soruşturma Komitesi tren kazasından sonra yaptığı açıklamada, kazanın nedeninin ilk belirlemelere göre mekanik bir arıza olduğunu belirtti. Kazanın kesin nedeniyle ilgili teknik incelemelerin devam ettiği ifade edilerek, devrilen vagonların kaldırılması için demiryolu vinçlerinin bölgeye gönderildiği ve temizleme çalışmalarının sürdüğü duyuruldu. Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken, kaza nedeniyle bölgede tren yolu ulaşımına ara verildi. Bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasından sonra tren seferlerinin tekrar başlatılacağı ifade edildi.