Diş doktorunu tehdit edip, silahla ateş açtılar!

Şişli’de, 2 şüpheli muayenehaneyi basarak diş doktorunu tehdit edip silahla ateş açtı.

Şişli’de motosikletli 2 şüphelinin, 7 Haziran’da gece saatlerinde özel bir diş doktoru muayenehanesine gelerek hekime tehditler savurduktan sonra ateş ederek kaçtıkları bilgisi üzerine çalışma başlattı. Doktorun şikayeti üzerine harekete geçen polis, ifadesine başvurduğu hekimden zanlıların eşkalini aldı.

Muayenehanedeki ve çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen emniyet ekipleri, şüphelilerin sağlık merkezine gelerek doktoru tehdit ettikten sonra 3 el içeride, 1 el de bina dışından olmak üzere 4 kez ateş açıldığını belirledi. Saldırganların, olayın ardından muayenehaneye geldikleri motosiklet ile kaçtıkları anlaşıldı. Motosikletin plakasından şüphelilerin adres bilgilerine ulaşıldı.

Takibini sürdüren Şişli Polisi, saldırganlardan G.Y.’yi Gaziosmanpaşa’daki evinde yakalayarak gözaltına aldı. Karakola götürülen G.Y., emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önceki gün “Tehdit” ve “Yağma” suçundan adli makamlara sevk edildi. Saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Polis, firari durumdaki diğer saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.