Türkiye nasıl kazanır?

Bu nedenle de bu anlayış adına iki yıldır güzel şeyler yaşanıyor. Bunun adına da Teknofest deniliyor.

Tüm katılımlarla ilk üç gün rakamları yarım milyon ziyaretçiyi şimdiden geçti. Gurur verici ve gençleri motive edici. Bu ülkede iyi şeyler de oluyor; pırıl pırıl insanlar dev başarı hikayeleri yazıyor.

RUSLAR DA VARDI AMA

Bu sene Teknofest sergi alanlarında sadece Türkiye'nin yerli ve milli olanaklarla ürettiği araçlar değil, Rusların da SU-35 savaş uçakları, iki yolcu uçağı ve yeni nesil yangın söndürme uçakları da yer aldı. Bana kalırsa ilk günlerde bu araçlar çok abartıldı ve neredeyse bizim başarılı araçlarımızı gölgeliyordu. O nedenle bunların çok abartıldığını düşünüyorum. Bizim kendi evimizde bu kadar anlamlı bir organizasyonda kim olursa olsun kimsenin şovuna ihtiyacımız yok

Bu açıdan Rusları bir kenara bırakalım ve Türkiyemizin neler başardığına madde madde bir bakalım.

NELER VARDI?

Bir kere ilk olarak ilk kez halk karşısına çıkan silahlı insansız hava aracı Bayraktar AKINCI Taaruzi İHAnın yanısıra ATAK helikopteri, eğitim uçağı HÜRJET,Milli Muharip Uçağı ile birlikte 40’a yakın farklı hava aracı görücüye çıktı. Ve tam not aldılar.

Bu sene de ilklerin organizasyonunu herkes merak ediyordu ama bazıları daha çok. Biraz daha açalım;

Bu konuları yakından takip eden bir dostumuz ilginç bir noktaya dikkat çekti ve şöyle dedi;

‘Halkın katılımı ilgisi harika idi. Hepimiz sergilenenlerle gurur duyduk. Ama ziyaretçiler arasında bazı yabancılar da bizim gözümüzden kaçmadı. Uzun süreden beri Türkiye’nin savunma sanayi alanında attığı adımlara bu kadar yakın olmak ve notlar almak bazıları için ayrı önem taşıdı. Tabii ki biz de bunları gözden kaçırmadık.’

Kısacası herkes sizi izlerken merak ederken ülkemizde iyi işler yapanları aşağılamanın demotive etmenin bir anlamı yok. Gençleri küstürmeyelim. İyi işler yapanları destekleyelim. Ortak paydanın ülke olduğunu unutmayalım.

Böylece ülkemiz kazansın... Gelecek nesillerimiz kazansın...

Sağlıcakla kalın...