Aycan Balan

Aycan Balan

balanaycan@gmail.com

Son Yazıları

Mars Aslan burcundar: İlişkilerde kritik hafta

Aycan Balan, 22-28 Mayıs haftasında gökyüzü enerjisini yazdı. Mars Aslan burcuna geçiyor. Hangi burçlar, nasıl etkilenecek? İş ve ikili ilişkilerde hangi burçların şansı dönecek? İşte detaylar...
Yazının Devamı

Bu hafta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor

Aycan Balan, 15-21 Mayıs haftasında gökyüzü enerjisini yazdı. Jüpiter'in Boğa burcuna geçmesiyle hangi burçların şansı dönüyor? Gündeminde evlilik olan burçlar hangileri? Merkür retro ne zaman bitiyor? İşte bu hafta burçların gündemi...
Yazının Devamı

1-7 Mayıs haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

Bu hafta oldukça önemli bir Ay tutulması yaşayacağız. 5 Mayıs Cuma günü Akrep burcunun 14 derecesinde gölgeli Ay tutulması meydana gelecek. Tutulma ülkemizden kısmi olarak gözlemlenebilecek. Ay tutulmaları çok güçlü Dolunaylar olduğu için, bizler üzerinde duygusal ve psikolojik etkileri de güçlü bir şekilde ortaya çıkartan enerjilerdir. Ayrıca Ay tutulması kadınları ilgilendiren olayların ortaya çıkışını da tetikler niteliktedir. Bu tutulmanın da benzeri 2005 yılında yaşandığı için o tarihlerde yaşanacak olayların benzeri tekrarlayabilir. İkinci dekanda meydana gelecek olan bu tutulma global bazda depremlere, yanardağ faaliyetlerinde ve trafik kazalarında artışlara, kadınlar arasında görülen beklenmedik hastalıkların ortaya çıkışına neden olabilir. Bunun yanı sıra, büyükbaş hayvan hastalıkları, tarım ile ilgili konuların gündeme gelmesi, bir kadın lideri ilgilendiren bir konunun gündeme gelmesi, kadınlara yönelik suçlarda artışlar, para piyasalarındaki dalgalanmalar, teknolojik kazalar, maden kazaları gibi toplumsal olayların gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

Yazının Devamı

İşte güneş tutulmasının burçlara etkileri…

Aycan Balan, güneş tutulmasının burçları nasıl etkileyeceğini yazdı. Yeni başlangıçlar için doğru zaman mı? Hangi burç nelere dikkat etmeli? İşte güneş tutulmasının burçlara etkisi...
Yazının Devamı

Aşkı arayanların şansı dönüyor!

Aycan Balan, aşkın ve sevginin gezegeni olan Venüs'ün İkizler burcuna geçişinin etkilerini yazdı. Venüs’ün İkizler burcuna girmesi ile birlikte aşk hangi burçların kapısını çalacak? Yeni iş arayanlar için şans dönecek mi? İşte Venüs'ün burçlara etkileri...
Yazının Devamı

3-9 Nisan haftasında gökyüzü enerjisi

Aycan Balan, 3-9 Nisan haftasında burçların gündemini yazdı ve 15 gün için uyardı. 6 Nisan Perşembe günü Terazi burcunun 16 derecesinde bir meydana gelecek Dolunay’ın ana konusu sağlık ve ilişkiler üzerine olacak. Peki hangi burçlar, nasıl etkilenecek? 15 gün içinde nelere dikkat edilmeli? Bekar olanlar aşkı buluyor mu? İşte bu hafta burçların gündemi...
Yazının Devamı

Savaşın gezegeni Mars Yengeç burcunda!

Haftaya iradenin ve savaşın gezegeni olan Mars’ın Yengeç burcuna girme enerjisi ile başlayacağız. 21 Mayıs tarihine kadar Mars Yengeç burcunda kalacak. 30 Mart'ta aşkın ve paranın gezegeni olan Venüs Uranüs ile kavuşumda olacak. Bu görünüm ile birlikte, ilişkilerde ve finansal konularda ani beklenmedik ve sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İlişkiler ile ilgili konularda ani kararlar vermemeye özen göstermek faydalı olacaktır. İşte bu hafta burçları bekleyen gelişmeler…
Yazının Devamı

13-19 Mart haftasında gökyüzü enerjisi

Herkesin sağlıklı, mutlu ve güzel bir hafta geçirmesini dilerim.

16 Mart Perşembe günü Güneş, Neptün ve Merkür Balık burcunda kavuşacak ve bu kavuşuma Mars’ın zorlayıcı bir açısı dâhil olacak. Buna bağlı olarak, gün genelinde özellikle ulaşımda aksaklıklar, trafikte yaşanması olası negatif durumlar, kafa karışıklığı, iletişimde yaşanacak sorunlar ve yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Hava muhalefetinde değişimler, sis gibi olaylar ve deniz ulaşımında aksaklıklar yaşanabilir.

Yazının Devamı

Satürn transitinin bireysel etkileri

7 Mart 2023 tarihinde Satürn Balık burcuna girerek hem kolektif hem de bireysel anlamda yeni bir döngüyü başlatacak. Son burç olan Balık burcunda olacağı için bir döngüyü kapatarak bir nevi kapanan faz etkisini çalıştıracaktır ve bu durumun kolektif üzerinde etkileri çok fazla olacaktır.

Satürn zamanın, karmanın, sorumlulukların, sınavların ve sabrın gezegenidir. Balık burcu geçişiyle birlikte 25 Mayıs 2025 tarihine kadar, bizleri yeni sınavlara tabii tutacaktır. Global bazdaki etkilerini gözlemlemek adına Satürn ingress haritasını incelediğimiz zaman, placidus ev sistemine göre 7.evde, whole sign ev sistemine göre ise 8.ev sembolizması çalışıyor olacak. Dolayısıyla ilişkiler ve maddi konular üzerine sınava tabii tutularak birtakım krizler ile mücadele etmemiz gerekecektir.

Yazının Devamı

27 Şubat - 5 Mart haftasında gökyüzü enerjisi

6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hepimizin yaralarının sarılacağı, güzel haberler alacağımız, sağlıklı ve mutlu bir hafta geçirmesini dilerim.

Astrolojik olarak oldukça zor etkilerin olacağı bir Mart ayı bizleri bekliyor olacak. Özellikle Mart ayının ikinci haftasından sonra zorlu gezegen etkileri altında olacağız. Bir sonraki hafta yazımda bu konuya detaylı bir şekilde değineceğim.

Yazının Devamı

6-12 Şubat haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

9 Şubat Perşembe günü iletişimin gezegeni olan Merkür, dönüşümün gezegeni olan Plüton ile kavuşum açısında olacak. Gün genelinde zihnimiz oldukça aktif bir şekilde çalışabilir, bu nedenle takıntılı düşüncelere dikkat etmemiz faydalı olacaktır. Söylemlerimizde sivri dilli olmamaya özen göstermeliyiz. İkili iletişimlerde yanlış anlaşılmalar, sözlü ifadelerin tartışmaya dönüşmesi, manipülasyonlara açık olmak gibi durumlar yaşanabilir. Özellikle sözlü tartışmalardan, gerilimli konuşmalar yapmaktan uzak durmalıyız.

Yazının Devamı

30 Ocak-5 Şubat haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

5 Şubat Pazar günü Aslan burcunun 16 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek. Aslan burcunun doğası gereği kendimizi ortaya koymak isteyeceğimiz, yaratıcılıklarımızın artacağı, fikir ve projelerimizi hayata geçirmek isteyeceğimiz, cesaretle hayatımızın merkezine kendimizi alacağımız bir Dolunay enerjisi altında olacağız.

Yazının Devamı

23-29 Ocak haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

Haftaya Kova burcunun 1 derecesinde meydana gelen Yeni Ay enerjisi ile başlayacağız. Bu Yeni Ay ile birlikte Kova burcunun temsil ettiği konularda yeni başlangıçlar gündeme gelecektir. Kova burcunun temsil ettiği konular ile ilgili olarak, özellikle teknoloji ve bilim alanında yeni gelişmeler gündeme gelecektir. Yeni bir teknolojik ürünün icadı, yeni keşifler, bilim alanında yeni gelişmelerin olması, uzay ile ilgili keşifler belki yeni bir gezegenin keşfi ya da uzaydan gelecek yeni fotoğrafların gündeme gelmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Yazının Devamı

16-22 Ocak haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

Bu hafta iletişimin gezegeni olan Merkür retro hareketini bitirecek. Merkür’ün geri hareketinin bitmesi ile birlikte, hem düşüncelerimiz hem de zaman algımız hızlanmaya başlayacaktır. İletişimdeki aksaklıklar son bulacaktır. Ertelediğimiz işleri ve görüşmeleri bu hafta itibariyle yapmaya başlayabiliriz.

Yazının Devamı

2-8 Ocak haftasında gökyüzü enerjisi

Herkese sağlıklı, mutlu ve güzel haberler alacağı bir hafta geçirmesini dilerim.

3 Ocak Salı günü aşkın ve paranın gezegeni olan Venüs, 27 Ocak’a kadar kalacağı Kova burcundaki transitine başlayacak. Bu süreç içinde ilişkilere olan bakış açımız oldukça değişecektir. İkili ilişkilerde bireysel özgürlüklerimizin önemi daha fazla ön plana çıkacaktır. Bu dönem içinde başlayan ilişkilerde arkadaşlık ve özgürlük teması ön planda olacaktır. Ortak zevklerimizin olduğu ve aynı dili konuşabildiğimiz insanlarla birlikte olma ihtiyacımız artacaktır. İkili ilişkilerde duygusallıktan ziyade daha mantıklı kararlar alacağımız bir süreç içinde olacağız. Farklı ve sıra dışı olan şeyler ilgimizi daha çok çekmeye başlayacaktır. Dış görünüşümüzde değişiklikler yapma isteğimiz artacaktır. Farklı ve sıra dışı deneyimlere daha açık olacağımız bu dönemde, arkadaş gruplarımızda değişiklikler yapabiliriz. Toplumsal olaylara olan duyarlılığımız artabilir, dernekler ve sosyal yardımlaşma gruplarına dahil olabiliriz.

Yazının Devamı