Doğan Çağlar

Doğan Çağlar

Kral çıplak

2022 yılına umutlarla başlamak isterken zamlarla başladık. Gıda fiyatlarındaki artış, elektrik, doğal gaz faturalarındaki artış hayatı çekilmez hale getirdi artık.

Seçimlere yaklaşık bir buçuk sene kalmışken bu kadar zam olması ve halkın gittikçe yoksullaşması 20 sene boyunca yapılan hizmetlere rağmen 2023’ü kaybettirir. Asgari ücrete yapılan zam kaşık ile, akaryakıta, gıda fiyatlarına, elektriğe, doğal gaza yapılan zam kepçe ile.

Hiç kimse kusura bakmasın ve halkı nankörlük ile suçlamasın. 20 sene yapılan hizmetlerden dolayı bu zor ve pahalı günlerde halkın feryat etmesini nankörlük, vefasızlık olarak hiçkimse değerlendirmesin.

AK Parti 20 sene boyunca çalışıp halka hizmet etti ama karşılığında iktidarda kaldı!

Hiçbir siyasi partiye 20 sene iktidarda kalmak nasip olmadı. AK Parti yapmış olduğu hizmetlerin karşılığını 20 sene iktidarda kalarak aldı.

Halkımız diyor ki hayat çok pahalı, siz diyorsunuzki İHA, SİHA yaptık!

Halkımız diyor ki geçinemiyoruz, siz diyorsunuz ki yerli araba yaptık!

Elbette sihalar, ihalar, yerli otomobille gurur duyuyoruz. Fakat insanlar evine ekmek götüremiyor. İnsanlar geçinemiyor.

Her geçen gün AK Parti'ye üye olan vatandaşlar başka arayış içine girmiş durumdalar. Yeni partilere üye oluyor insanlar. AK Parti'ye gönül vermiş bir çok insan kendini belli etmemek adına susuyorlar fakat seçim günü ne yapacağı hangi partiye oy vereceği belli olmayacak durumda.

Ayrıca yıllarca AK Parti'ye gönül vermiş, mücadele etmiş, emek vermiş fakat hiçbir yere ulaşamamış, küstürülmüş, partiden kopartılmış insanlar ordusu var.

Bir yandan pahalılıktan dolayı canından bezmiş insanlar, bir yandan küstürülmüş AK Parti emektarları!

Soruyorum,

Cumhurbaşkanımızın etrafında yıllarca sahibi olduğu makamların, imtiyazların, maddi manevi kazanımların sefasını sürenler mi 2023 seçimlerini kazındıracak!

Yıllarca yağlı ballı ihaleleri alan sayısı on parmağı geçmeyecek aileler mi kazandıracak?

Suriye ticaretinin tamamını verdiğiniz üç beş isim mi kazandıracak?

20 senede milyarlarca dolarlık servetlere ulaşan makamdan makama atadığınız isimler mi kazandıracak?

Cumhurbaşkanımızın yanındayken ağzı kulaklarında, son derece mütevazi olupta, Cumhurbaşkanımızdan uzaklaşınca halka tepeden bakan, azarlayan, püskürten, küstüren kibir abidesi olmuş, güç zehirlemesi yaşayan bazı danışmanlar mı kazandıracak????

Bu millet oy vermeyecek mi, vermesi gerekmez mi????

Mevcut tablo ile nasıl oyunu alacaksınız milletin ???

Bizim gibi her şartta Cumhurbaşkanımıza kayıtsız şartsız güvenenen mücadele eden insanların sayısı azalıyorken, bizlerin mücadelesi yetecek mi 2023'ü kazanmanıza???

Acaba Cumhurbaşkanımızın yeni isimleri yeni yüzleri tespit edip yola yeni bir ekiple yola devam etmek gibi bir derdi var mı????

Görünen o ki yok!

Cumhurbaşkanımıza bir makamdan başka bir makama atadığı, halkın görmekten bıktığı, hatta varlıkları ile halkı bezdirmiş dostları yetiyor!

Ama unutulmasın ki, en küçük bir sarsıntıda en başta bu insanlar kendisini yalnız bırakacak hatta düşman kesilecekler!

Ayrıca yıllarca AK Parti'ye gönül verip hizmet etmiş, küstürülmüş, yalnız bırakılmış iş adamları var. Bu insanların tekrar gönlünü alıp, elinizi uzatmak gibi bir derdiniz var mı?

Yok!

Ben bu mevcut şartlar altında ve bu vurdumduymaz gidişatla nasıl seçimleri kazanacağınızı merak ediyorum!

TV'lerde çıkıp konuşuyoruz, yazıyoruz, haykırıyoruz, siz diyorsunuz ki siz kimsiniz, nerden bileceksiniz, biz biliriz siz bilemezsiniz diyorsunuz!

Diyeceğim o ki; KRAL ÇIPLAK... hayat pahalı, bu gidişat doğru değil ve böyle giderse AK Parti seçimi kaybeder.

Halka ihanet etmeyin... Darbe dediniz, ölümüne mücadele etti bu halk, gezi kalkışması dediniz, dik durdu eğilmedi bu halk,  FETÖ dediniz canını verdi sizin için bu halk, ABD dediniz dolarını altınını bozdu bu halk, ekonomik kriz dediniz kemer sıktı bu halk!

Siz bu millete borçlusunuz, millet size borçlu değil...

Son sözüm, ne yapın edin, pahalılığı ortadan kaldırın, doları tek hanelere düşürün, yeni simaları siyasi sahneye sürün, kibirli liyakatsiz tipleri çevrenizden uzaklaştırın, size destek veren insanlara, size düşman insanlardan daha iyi davranın, değer verin, iletişimde olun,

AKSİ HALDE YIKILIRSINIZ, YAZIK OLUR BU KADAR EMEĞE...

Allah vatana millete zeval vermesin.

Vesselam ...

Diğer Yazıları